Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Krzysztof Krzak

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2011-05-04 21:47

Prezentujemy sylwetkę uczestnika konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

Na zdjęciu: Krzysztof Krzak ze zdjęciem Poli Raksy w Sandomierzu na Festiwalu Filmów NieZwykłych (30.04.2011 r.) / Fot. Archiwum K. KrzakaNazywam się Krzysztof Krzak, od 19 lat mieszkam w Ostrowcu Świętokrzyskim, choć większość swojego półwiecznego już życia spędziłem w Busku - Zdroju. To miasto, pośrednio, przywiodło mnie do serwisu Wiadomości 24.pl. Zdarzyło się bowiem tak, że w tygodniku POLITYKA przeczytałem tekst o dziennikarstwie obywatelskim, którego główną bohaterką była Jadwiga Kowalczyk, moja ziomalka z Buska właśnie.

Postanowiłem spróbować i ja pisać w tym serwisie, tym bardziej, iż miałem już kilkuletnie doświadczenie z prasą "papierową" - drukowałem w "Słowie Ludu", "Gazecie Wyborczej - Kielce", "Echu Dnia", "Gazecie Ostrowieckiej". Udało mi się opublikować wywiad z Karolem Strasburgerem w ogólnopolskim "Sztandarze Młodych".

Mój pierwszy materiał w Wiadomościach 24.pl ukazał się 28 marca 2008 roku. Do 2 maja 2011 roku opublikowałem tu 247 artykułów i 91 fotogalerii, głównie o tematyce kulturalnej (relacje z imprez kulturalnych, recenzje książek, płyt, filmów, spektakli teatralnych, koncertów). Moim marzeniem dziennikarskim jest przeprowadzenie wywiadu z Polą Raksą (stąd zdjęcie, które dołączam do tej prezentacji), aktorką, za której twarz "każdy by się zabić dał", jak śpiewał Grzegorz Markowski z "Perfectem".

Uważam bez fałszywej skromności, że jestem dobry w tym, co robię (mam na myśli pisanie, bo fotografowanie to wciąż moja "pięta achillesowa"). Jeśli Państwo są tego samego zdania, proszę o SMS-y na mnie w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 roku (w kategorii Kultura, ma się rozumieć).

Kliknij, aby przeczytać tekst zgłoszony do konkursu


Kliknij, aby oddać głos na Krzysztofa Krzaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Serdecznie pozdrawiam ziomków dziennikarzy obywatelskich i komentatorów W24. Wreszcie na urlopie ,mogę zapoznać się z Państwa sylwetkami. zapraszam do merytorycznej dyskusji o sztuce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Pani Marcie Dutkiewicz za miłe słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 05.05.2011 11:03

Z tym wysyłaniem smsów jest taki błąd że grafika jest trochę źle rozmieszczona. Bo sprawia wrażenia że dzob. z numerem autora jest nad tekstem a tak w rzeczywistości jest pod tekstem dlatego najlepiej patrzeć na dzob. z numerem w nawiasie przy artykule, wtedy na pewno się nie pomylimy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 04.05.2011 22:45

Coś jest nie tak z tym wysyłaniem sms-ów. Wysłałam sms. na artykuł pt. Andropauza i na pana Krzak a odpisali że głosowałam na p. Sęczkowskiego. Nie podoba mi się taka sytuacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 04.05.2011 22:30

Bardzo lubię osobowość  dziennikarską Pana Krzysztofa Krzak i bardzo dobrze oceniam Jego artykuły, komentarze oraz postawę moralną w Jego wypowiedziach dotyczących rozmaitych problemów poruszanych w Wiadomościach 24.pl. Jest on osobą wrażliwą na krzywdę ludzką i nie potrafi przejść obojętnie wobec czyjeś krzywdy. Jest osobą bardzo wartościową jako człowiek oraz jako dziennikarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agata
 • Agata
 • 04.05.2011 22:14

Obserwatorze, mnie się też podoba. I ja zagłosowałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 04.05.2011 22:02

Podoba mi się taka prezentacja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, tu jestem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.