Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Lechosław Dzierżak

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-07 12:51

Prezentujemy sylwetkę uczestnika konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

 / Fot. materiały autoraGdynianin z urodzenia i z zamiłowania, znany bardziej jako "Lesiu" - tak na niego mówią i tak podpisuje się pod swoimi tekstami. Jest osobą, która zawsze, chętnie pomoże innym w potrzebie, wolontariusz w tylu organizacjach społecznych, że jego znajomi sami się już pogubili w ilu. Na co dzień student Zarządzania na Akademii Morskiej w Gdyni.

Dziennikarstwem interesuje się od najmłodszych lat. Już w czasach podstawówki razem z kolegami redagował gazetkę szkolną, w szkole średniej prowadził swoją audycje w młodzieżowych radiach internetowych, teraz pisze na łamach różnych serwisów dziennikarstwa obywatelskiego.

Przede wszystkim Lesiu Dzierżak jest działaczem obywatelskim. Między innymi pełni funkcję Ambasadora Krewniacy Club Trójmiasto, wiceprezesa Stowarzyszenia "Młodzi dla Gdyni", działa w 2 kołach naukowych, administruje serwis muzyczno-rozrywkowy Chajpa i udziela się społecznie jako radny na swojej dzielnicy.

Jego teksty najczęściej dotyczą jego działalności. Są to relacje z festynów, zbiórek krwi na których
zawsze osiągają świetne wyniki, czy innych akcjach wolontariatu. Pisze też o Gdyni - miastu które kocha, o tym jakie jest, co się w nim dzieje i jak się ono rozwija. Nie obce są mu też tematu muzyki i filmu.

W tekście nominowanym w konkursie "Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku" poruszył temat osób chorych na Stwardnienie Rozsiane. Chciał pokazać z jakimi problemami zmagają się chorzy i naświetlić największy ich problem - odrzucenie. Krótki tekst opowiadający o chwili z życia jednej dziewczyny. Poprzez tekst chciał zachęcić innych do mówienia i pisania o problemie, tak żeby ludzie widząc osobę chorą nie obracali się, tylko wyciągnęli rękę
i... pomogli.

Zachęcam do oddania głosu na Lesia Dzierżaka wysyłając sms o treści "dzob.536" na numer 7055 (koszt 0,62zł z VAT).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.