Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Paweł Dudek

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-04 21:54

Prezentujemy sylwetkę uczestnika konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

Paweł Dudek / Fot. Archiwum P. DudkaDziennikarstwem interesuję się od dawna. W liceum razem z kolegami wydałem jeden numer gazetki, która była konkurencją dla oficjalnego pisma szkolnego. W sumie mogę jednak powiedzieć, że moja przygoda z dziennikarstwem nabrała tempa dzięki harcerstwu. W 2008 roku zostałem rzecznikiem prasowym Hufca ZHP Radomsko.

Dość często nawiązywałem więc kontakt z lokalnymi dziennikarzami. Spodobała mi się praca osób piszących do gazet. Postanowiłem więc zrobić coś, aby również tym się zająć. Zacząłem pisać m.in. do Wiadomości24.pl. Dzięki temu w lipcu 2009 roku pojechałem do Warszawy na szkolenie organizowane przez serwis i Wydawnictwo Polskapresse.

Tam poznałem m.in. Redaktora Tomasza Kowalskiego. Efekt spotkania był taki, że zaproponowano uczestnikom pomoc w znalezieniu praktyk w lokalnych redakcjach wydawnictwa. Wybrałem lokalną redakcję "Dziennika Łódzkiego" w moim Radomsku. Praktyki zamieniły się w stałą współpracę. Sporo dzięki temu się nauczyłem, poznałem zawód dziennikarza "od środka". Pamiętam, że pewnego razu mój tekst i zdjęcie znalazło się na okładce "Dziennika Łódzkiego"! W późniejszym czasie pisałem jeszcze dla innych portali a także sporadycznie artykuły do gazet papierowych.

Nie jestem dziennikarzem zawodowym i pracuję w chwili obecnej w innej branży, ale pasja pozostała. Kto wie, może w przyszłości dane mi będzie znów powrócić do zawodowego dziennikarstwa. W dalszym ciągu piszę więc czasem dla Wiadomości24.pl. Nie staję w miejscu, rozwijam się w miarę możliwości. Byłem bardzo zaskoczony gdy pewnego razu otrzymałem maila ze zgłoszeniem na konkurs Dziennikarza Obywatelskiego 2010 roku.

Do tej pory nie wiem kto ze znajomych mnie zgłosił, ale dziękuję za to - miło, że mnie ktoś docenił :)

Kliknij, aby przeczytać tekst zgłoszony do konkursu

Kliknij, aby oddać głos na Pawła Dudka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.