Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010 roku. Sprawdź, kto wygrał w głosowaniu internautów

31 maja zakończyło się otwarte głosowanie w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 roku. Zobaczcie, kto wygrał w poszczególnych kategoriach! Przed nami jeszcze przyznanie przez Kapitułę tytułu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku i nagrody 10 tys. zł.

 / Fot. W24Zwycięzca każdej kategorii otrzyma voucher na wycieczkę do Chorwacji o wartości 3 tys. złotych. Najlepsza redakcja "Junior Media" dostanie cyfrową kamerę na wyposażenie swej szkolnej gazetki. Laureatów serdecznie zapraszamy 14 czerwca na galę finałową konkursu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zaczynamy debatą na temat "Jak internet zmienił tradycyjne dziennikarstwo" o godz. 12.

Prosimy, aby laureaci przesyłali swoje dane (imię i nazwisko oraz adres) na skrzynkę: doroku@wiadomosci24.pl

News lokalny:

1) Zygmunt Meller - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Beata Traciak
3) Piotr Andrzejak

Polityka:

1) Ireneusz Kwiatkowski - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Katarzyna Formela
3) Emilia Soboń

Sport:

1) Kamil Kusier - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Mariusz Michalski
3) Maciej Łyk

Zapraszamy na debatę i galę do Centrum Nauki KopernikKultura:

1) Marcin Kawa - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Adam Sęczkowski
3) Irena Kramorz

Technologie:

1) Bartłomiej Kowalewski - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Adam Łodziński
3) Wojciech Pietrusiewicz

Nauka:

1) Tadeusz Wojewódzki - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Marzena Suchomska
3) Ewa Bielańska

Multimedia:

1) Grzegorz Frąc
2) Marcin Łobodowski
3) Michał Wojda

Informacje ze świata:

1) Tomasz Kaniewski - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Piotr Maciążek
3) Piotr Drabik

Styl życia:

1) Mateusz Kumorowski - kliknij, aby przeczytać komentarz Laureata
2) Barbara Wierzbicka
3) Andrzej Binkiewicz

Junior media:

1) Ogryzek Gimnazjum nr 4 w Rumi - kliknij, aby przeczytać więcej o zwycięskiej redakcji
2) Gryzipiór" Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie
3) "Gazeta nieCała" Szkoła Podstawowa nr 75 im. M. Konopnickiej w Warszawie

Wszystkie nagrody wręczymy 14 czerwca podczas gali finałowej w Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy, po wcześniejszym potwierdzeniu obecności na mail: doroku@wiadomości24.pl. 14 czerwca okaże się komu Kapituła konkursu przyznała tytuł Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku i nagrodę 10 tys. zł. Podczas gali wręczymy też nagrodę specjalną Subaru, dla autora najlepszego tekstu na temat bezpieczeństwa podczas podróży, nagrodę dla jednej z osób głosujących przez SMS - w obu przypadkach będą to bony na zagraniczne wycieczki wartości 3 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

agnieszka r
  • agnieszka r
  • 26.06.2011 20:38

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich Zwycięzców, Laureatów i Uczestników tegorocznego konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 r. Miałam przyjemność poznać kilkoro z Nich podczas tegorocznej gali. Dziękuję za miłe chwile i wymienione poglądy :-)

Chciałabym wierzyć głęboko w rzetelność i przy tej okazji apelować do Redakcji portalu Wiadomości 24, by jeszcze dokładniej i bardziej wnikliwie sprawdzała napływające do redakcji artykuły. Większość autorów przestrzega zasad publikacji, nie wspominając o zasadach etyki. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy "twórca"; jakiegoś tekstu posiłkuje się w sposób zamierzony cudzymi artykułami, czy notkami; nie zaznaczając, że nie jest ich autorem. Taka sytuację opisałam w swojej wypowiedzi z dnia 10.06.2011 r. dotyczącej artykułu zgłoszonego do konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 p. I. Kramorz pt: Wspomnienie o Mirku Bregule. "Mój Krajcok, mój dom".

(Pani I. Kramorz w swoim artykule publikuje fragmenty wspomnień Pana Henryka Czicha umieszczone przez niego w internecie na oficjalnej stronie zespołu Universe w 2009 i 2010 r. http://www.universe.pl/forum/viewtopic.php?p=56241#56241

Większość tekstu artykułu p. I. Kramorz stanowią w/w wspomnienia; publikacja w portalu wiadomości 24.pl stanowi więc ich powielenie, dodatkowo wspomnienia te zostały opublikowane drukiem przez autora w książce "Tacy byliśmy" w listopadzie 2010 r.

Następnie p. I. Kramorz korzysta kolejno z tekstów opublikowanych na oficjalnej stronie zespołu Universe w latach 2008-2010 r. (http://www.universe.pl/historia),

ponadto z oficjalnej strony I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły (autorem strony jest p. Marcin Nowak):
http://www.festiwal-bregula.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=64

oraz ze strony poświęconej powstaniu miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły w Chorzowie (p. I. Kramorz również nie jest autorką zamieszczonych tam informacji)- 2008-2009 r. :

http://projektmbregula.pl.tl/Historia-powstania-miejsca-upami%26%23281%3Btnienia-Miros%26%23322%3Bawa-Bregu%26%23322%3By.htm

Artykuł p. Ireny Kramorz stanowi w większości zbiór fragmentów opublikowanych w internecie przed 2010 r., których nie jest autorką. Pozostałe fragmenty artykułu stanowią przeredagowane teksty zamieszczone na wymienionych wyżej stronach, których p. I. Kramorz nie jest twórcą.)

W opisanym wyżej przypadku łatwo można zweryfikować w/w dane; wystarczy porównać tekst artykułu autorki z przedstawionymi wyżej fragmentami opublikowanymi w internecie i napisać e/maile do autorów wymienionych wyżej stron internetowych.

Ufam, że z podobnymi przypadkami nie będziemy się w przyszłości spotykać, a lektura tekstów Dziennikarzy Obywatelskim przyniesie nam Wszystkim oprócz ciekawych informacji; wiele radości i uśmiechu. Warto również pamiętać; że cel nie zawsze uświęca środki :-)

Wspaniałego wypoczynku dla Wszystkich :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka r
  • agnieszka r
  • 10.06.2011 01:47

Gratuluję Dziennikarzom Obywatelskim uczestniczącym w tegorocznym konkursie, ponieważ większość zgłoszonych do niego artykułów przedstawia interesujące tematy w bardzo ciekawy sposób.

Sądzę jednak, że w przyszłości warto jeszcze dokładniej weryfikować nadsyłane na portal wiadomości 24.pl artykuły – zwłaszcza wówczas, gdy któryś z nich zostaje zgłaszany do jakiegoś konkursu.

Jakie było moje zdziwienie, gdy zachęcona konkursem na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 zapoznałam się z artykułami zgłoszonymi w dziale kultura. Przeczytałam min. tekst autorstwa p. I. Kramorz pt:” Wspomnienie o Mirku Bregule. "Mój Krajcok, mój dom" Gdyby nie konkurs – nie zwróciłabym prawdopodobnie uwagi na w/w artykuł.

Jakie było moje zdziwienie – gdy zorientowałam się, że większość tekstu zamieszczonego w w/w artykule jest mi znajoma – byłam pewna, że przeczytałam go już wcześniej w internecie. Wystarczyło wpisać poszczególne fragmenty tekstu do wyszukiwarki i…. znalazłam… Pani I. Kramorz w swoim artykule publikuje fragmenty wspomnień Pana Henryka Czicha umieszczone przez niego w internecie na oficjalnej stronie zespołu Universe w 2009 i 2010 r. http://www.universe.pl/forum/viewtopic.php?p=56241#56241 Większość tekstu artykułu p. I. Kramorz stanowią w/w wspomnienia – publikacja w portalu wiadomości 24.pl stanowi więc ich powielenie, dodatkowo wspomnienia te zostały opublikowane drukiem przez autora w książce „Tacy byliśmy” w listopadzie 2010 r. Po przytoczeniu w/w wspomnień p. I. Kramarz korzysta kolejno z tekstów opublikowanych na oficjalnej stronie zespołu Universe w latach 2008-2010 r. (http://www.universe.pl/historia), ponadto z oficjalnej strony I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły (autorem strony jest p. Marcin Nowak) – 2009 r. http://www.festiwal-bregula.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=64 oraz ze strony poświęconej powstaniu miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły w Chorzowie (p. I. Kramorz również nie jest autorką zamieszczonych tam informacji)- 2008-2009 r. http://projektmbregula.pl.tl/Historia-powstania-miejsca-upami%26%23281%3Btnienia-Miros%26%23322%3Bawa-Bregu%26%23322%3By.htm

Artykuł p. Ireny Kramorz stanowi w większości zbiór fragmentów opublikowanych w internecie przed 2010 r., których nie jest autorką. Wśród w/w zdań znajdują się również fragmenty, które autorka w całości przepisała – nie zaznaczając, że są to cytaty. Pozostałe fragmenty artykułu stanowią przeredagowane teksty zamieszczone na wymienionych wyżej stronach, których p. I. Kramorz nie jest twórcą….

Hm… nie wiem co sądzi na ten temat redakcja portalu, ale chyba nie na tym polega dziennikarstwo, by kopiować cudze słowa…

Ciągle jeszcze wierzę w zapał, rzetelność i uczciwość osób, które pragną się mienić tytułem dziennikarza i ufam, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą miały miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomimo, że nie zostałam laureatką... niczego - to bardzo dziękuje tym, którzy sms'em zagłosowali na mój tekst w dziale "kultura" - było - jak dla mnie - aż 19 głosów, a na drugi chyba 5. Dziękuję :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pytanie do Redakcji: zwycięzcy zgarniają bony, głosujący portfele, a pozostałe osoby z podium, które zajęły 2 i 3 miejsce? Uścisk dłoni? Moim zdaniem im też należy się docenienie chociażby w postaci gratyfikacji finansowej lub nagród rzeczowych i dyplomów. Przecież niektórzy z nich prowadzili do ostatniego dnia w swoich kategoriach. Czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również chciałbym podziękować głosującym na mój artykuł, który ostatecznie zajął 2 miejsce w kategorii kultura.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt Meller
  • Zygmunt Meller
  • 07.06.2011 12:45

Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na mój artykuł w kategorii News Lokalny. To nie ja wygrałem, ale Wy - bo być może przyczyniliście się tym do poprawy losu naszych braci mniejszych. Mam miły obowiązek napisać DZIĘKUJĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i równocześnie dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie - miło zmieścić się na podium ;-) Dodam jeszcze, że to był jeden z moich pierwszych artykułów, na opublikowanie czekałam 2 dni, a gdy już się ukazał to wywolał burzę (jak można przeczytać w komentarzach). Prawdopodobnie właśnie dzięki temu tekstowi bohaterka artykułu nie dostała się do Rady Miasta Wrocławia. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam ciepło ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
M.
  • M.
  • 04.06.2011 23:23

Gratuluję panu Zygmuntowi Mellerowi i życzę dalszych sukcesów! Na pana głosowałam, ponieważ pana artykuł mną wstrząsnął i mnie bardzo poruszył. Przemówił pan za tych, którzy nie mają głosu i praw w Polsce:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja chciała bym podziękować głosującym na mój artykuł, bo 2 miejsce to jest dla mnie duże wyróżnienie, a szczególnie dziękuję osobie która zgłosiła ten artykuł do konkursu - ślicznie dziękuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
w
  • w
  • 03.06.2011 12:11

pozdrawiam uczestników różowego konkursu i wszystkich głosujących

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.