Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Tadeusz Wojewódzki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-09 15:08

Prezentujemy sylwetkę uczestnika konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

2010 - to był dobry rok. Problematyka barier mentalnych, która jest moją pasją, zaczęła funkcjonować w świadomości społecznej w sposób bardziej namacalny. Wcześniej, dużo wcześniej poświęcałem jej mnóstwo czasu, jako felietonista (http://www.wojewodzki.pl/). Irytująca jest aktualność wciąż tych samych zjawisk: Felieton o tłuku 1987 i tegoroczny tekst na „w24” przekonuje o tym, że pewne zjawiska społeczne są niczym rzep na psim ogonie.

2010 był dobrym rokiem, gdyż zaowocował pomysłami obronnymi w stosunku do tych rzepów. Przekonałem się, że równie ważne, jak pokazywanie barier mentalnych, jest dysponowanie uniwersalnymi rozwiązaniami. Od dawna chodziła mi po głowie idea uwolnienia nas od wykonywania ciągle tych samych, bezsensownych prac. Intelektualnych. Pisałem o tym wcześniej, ale w 2010 roku udało się napisać o tym lepiej. Zaczęli się gromadzić wokół mnie ludzie, którzy dostrzegli w takim sposobie myślenia szanse skutecznego rozwiązania swoich problemów. O społeczeństwie informacyjnym, o tym, jak ważna jest wiedza, informacja – pisało wielu. Ale nie pokazywali jak to zrobić, konkretnie, namacalnie. Pokazałem, zrobiłem z tego całą metodykę. Ona otwiera humanistom wiele nowych, bardzo potrzebnych współcześnie specjalności, zmienia obraz humanisty na równie potrzebnego specjalisty, jak inżynier. Trzeba tylko trochę zmodyfikować programy studiów.

2010 był dobrym rokiem dla mnie, jako wykładowcy na kierunkach dziennikarskich, gdyż z idei kwanta, o której pisałem w tym roku udało się uczynić narzędzie wsparcia warsztatu dziennikarskiego. Solidnego. Na lata.

Wiecie sami najlepiej, jak ciężko jest u nas przebić się z nową ideą. Gdybym powiedział, że nie potrzebuję obecnie Waszej w tym pomocy, byłoby to dalekie od prawdy i rzeczywistych szans tej idei. Dlatego bardzo liczę na Wasze wsparcie i zainteresowanie. Także po zakończeniu konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marzena Jamroży
  • Marzena Jamroży
  • 25.05.2011 12:42

bravo doktorze,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.