Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO 2010. Tadeusz Wojewódzki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-09 18:03

2010 - to był dobry rok. Problematyka barier mentalnych, która jest moją pasją, zaczęła funkcjonować w świadomości społecznej w sposób bardziej namacalny. Wcześniej, dużo wcześniej poświęcałem jej mnóstwo czasu, jako felietonista.

 / Fot. Mat. własne Autora2010 - to był dobry rok. Problematyka barier mentalnych, która jest moją pasją, zaczęła funkcjonować w świadomości społecznej w sposób bardziej namacalny. Wcześniej, dużo wcześniej poświęcałem jej mnóstwo czasu, jako felietonista (http://www.wojewodzki.pl/). Irytująca jest aktualność wciąż tych samych zjawisk: Felieton o tłuku 1987 i tegoroczny tekst na „w24” przekonuje o tym, że pewne zjawiska społeczne są niczym rzep na psim ogonie.

2010 był dobrym rokiem, gdyż zaowocował pomysłami obronnymi w stosunku do tych rzepów. Przekonałem się, że równie ważne, jak pokazywanie barier mentalnych – jest dysponowania uniwersalnymi rozwiązaniami. Od dawna chodziła mi po głowie idea uwolnienia nas od wykonywania ciągle tych samych, bezsensownych prac. Intelektualnych. Pisałem o tym wcześniej, ale w 2010 udało się napisać o tym lepiej. Zaczęli się gromadzić wokół mnie ludzie, którzy dostrzegli w takim sposobie myślenia szanse skutecznego rozwiązania swoich problemów. O społeczeństwie informacyjnym, o tym, jak ważna jest wiedza, informacja – pisało wielu. Ale nie pokazywali jak to zrobić, konkretnie, namacalnie. Pokazałem, zrobiłem z tego całą metodykę. Ona otwiera humanistom wiele nowych, bardzo potrzebnych współcześnie specjalności, zmienia obraz humanisty na równie potrzebnego specjalisty, jak inżynier. Trzeba tylko trochę zmodyfikować programy studiów.

2010 był dobrym rokiem dla mnie, jako wykładowcy na kierunkach dziennikarskich, gdyż z idei kwanta, o której pisałem w tym roku udało się uczynić narzędzie wsparcia warsztatu dziennikarskiego. Solidnego. Na lata.

Wiecie sami najlepiej, jak ciężko jest u nas przebić się z nowa ideą. Gdybym powiedział, że nie potrzebuję obecnie Waszej w tym pomocy, byłoby to dalekie od prawdy i rzeczywistych szans tej idei. Dlatego bardzo liczę na Wasze wsparcie i zainteresowanie. Także po zakończeniu konkursu.

Kliknij, aby przeczytać tekst zgłoszony do konkursu

Zagłosuj na Tadeusza Wojewódzkiego i zdobądź cenne nagrody


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

iwona stawicka
  • iwona stawicka
  • 31.05.2011 23:55

Kwanty to super rzecz. Jeżeli wszyscy stosowaliby je w swojej pracy, to byłoby nam wszystkim łatwiej. Kwanty to podpowiedzi, sedno sprawy wcześniej przez kogoś opracowane i sklasyfikowane-pomagają rozwiązywać problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika Szychowska
  • Monika Szychowska
  • 31.05.2011 19:59

Kwanty wiedzy to przyszłość w naszym świecie dająca wielkie możliwości i ogromne przyspieszenie w rozwiązywaniu problemów. W szybko rozwijającym się społeczeństwie informacyjnym kwantowanie pozwoli na błyskawiczny dostęp do niezbędnych informacji z założeniem, że nie trafimy na przysłowiowego tłuka, który swoją niewiedzą zepsuje nasz produkt końcowy.
Bardzo interesujący pomysł mający potencjał rozwoju, dlatego też popieram takie spojrzenie na wiedzę i popularyzację.
Cóż warty jest pomysł, z którym nikogo nie zapoznajemy? nic ponieważ nikt go nie zna.
pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Maras
  • Katarzyna Maras
  • 27.05.2011 22:15

W moim przekonaniu,aby odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości należy się zmieniać .Trzeba wykorzystywać szanse stworzone przez technologie,przekraczać bariery,poznawać własne możliwości,zbadać swój potencjał, myśleć pozytywnie i nowocześnie,dokonywać wyborów i wierzyć w realizację założonych celów.Powodzenia!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina Kulas
  • Paulina Kulas
  • 27.05.2011 15:20

W tym wypadku chwalenie się jest bardzo na miejscu, a raczej nie chwalenie a pokazywanie innym swoich umiejętności dzięki którym możemy likwidować bariery mentalne. Chylę czoła, bo jest się czym chwalić ;) nawiasem mówiąc, powinniśmy pokazywać innym co potrafimy, co osiągnęliśmy, by mogli z tego korzystać i nie powinniśmy czuć się z tego powodu jak chwalipięty ;)
Jeśli chodzi o konkurs, to popieram Pański udział w 100 %

Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzena Jamroży
  • Marzena Jamroży
  • 25.05.2011 12:23

to był dobry rok również dla nas, pozwolił nam zauważyć niezauważalne..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna  Górna
  • Anna Górna
  • 19.05.2011 17:57

Witam,
W toczącej się dyskusji obserwuję że, zamiast merytorycznej oceny pomysłu kwantyfikowania, czyli uogólniając, usprawnienia naszego życia, brakuje oceny samej idei. Niestety...
Zastanawiam się, co kieruje tokiem wypowiedzi niektórych dyskutantów - negatywne podejście do nowości, czy po prostu zwyczajna nieżyczliwość...? Wszak nikt nie jest doskonały! Każdy z nas popełnia błędy. (Apropos-z osobą doskonałą nikt nie wytrzyma). Ale czy to jest najważniejsze? Zastanówmy się nad tym.
W życiu liczy się: otwartość, kreatywność, szczerość wypowiedzi i innowacyjne pomysły (patrz autor artykułu).

Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Martyna Kuśmierczyk
  • Martyna Kuśmierczyk
  • 19.05.2011 16:20

Aby móc się przebić z nową ideą, jak to określił autor, koniecznością jest poczucie pewności co do swoich racji oraz poczucie własnej wartości. Tylko wtedy możemy osiagnąć sukces. Tego życzę:) I nie jest to żadnym przejawem chwalenia się. Chociaż w tym wypadku są do tego powody. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Rozwadowska
  • Anna Rozwadowska
  • 15.05.2011 23:31

Apeluje,nie używajmy skomplikowanych słów jeżeli nie potrafimy ich poprawnie napisać,gdyż taka wypowiedz robi się groteskowa i zwyczajnie mówiąc śmieszna...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Rozwadowska
  • Anna Rozwadowska
  • 15.05.2011 23:23

merytum? a nie meritum ? a może prościej byłoby napisać sedno?...pozdrawiam autora

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Woźny
  • Adam Woźny
  • 13.05.2011 21:52

Mało kto tak dobrze pisze o dzisiejszych czasach. Widać z tego, że autentyczna pasja jest w stanie nastawić człowieka dobrze do świata, ludzi i czasów. To chyba słuszna droga do prawdziwego szczęścia. Ale mało kto umie dzisiaj nią chodzić. Ludzie wola takim zazdrościć i źle życzyć. Na brak podłości nigdy nie można było w Polsce narzekać.