Facebook Google+ Twitter

Konkurs DO Roku. Rozdaliśmy głosującym eleganckie portfele

Jak zapewne pamiętacie, dla głosujących w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku, którzy uzasadnili swój wybór, przygotowaliśmy nagrody niespodzianki. Poniżej przedstawiamy listę osób, które potwierdziły już swe dane i zostały nagrodzone portfelami Wittchen.

 / Fot. Wiadomości24Warunkiem otrzymania nagrody było potwierdzenie udziału w konkursie oraz podanie danych osobowych, z numerem telefonu i adresem, na który prześlemy portfele. Oto lista osób, które już ten warunek spełniły:

Paweł Runowski
Jan Urbanowicz
Krzysztof Mróź
Lidia Sysak
Artur Biskup
Jarosław Kozakowski
Ewa Al-Aboudi
Jerzy Suchy
Małgorzata Furmanek
Joanna Staroń
Maria Szczepankowska
Marek Gabryszak
Bożena Łobodowska
Mateusz Szymański
Arletta Baranowska
Tomasz Dopierała
Grażyna Kumorowska
Mariola Kozakow
Agnieszka Bociek
Baranowska Arletta
Iwona Dziakiewicz
Anna Łyk
Renata Farbaniec
Marcin Toboła
Maria Zaporowska
Łukasz Matyjasiak
Dominika Kupień
Marta Gospodarczyk

Przypominamy, że 14 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala, podczas której zostanie ogłoszony zwycięzca konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku.

Zachęcamy również do zapoznania się z listą zwycięzców w głosowaniu SMS-owym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

agnieszka r
 • agnieszka r
 • 10.06.2011 01:52

Gratuluję Dziennikarzom Obywatelskim uczestniczącym w tegorocznym konkursie, ponieważ większość zgłoszonych do niego artykułów przedstawia interesujące tematy w bardzo ciekawy sposób.

Sądzę jednak, że w przyszłości warto jeszcze dokładniej weryfikować nadsyłane na portal wiadomości 24.pl artykuły – zwłaszcza wówczas, gdy któryś z nich zostaje zgłaszany do jakiegoś konkursu. Jakie było moje zdziwienie, gdy zachęcona konkursem na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 zapoznałam się z artykułami zgłoszonymi w dziale kultura. Przeczytałam min. tekst autorstwa p. I. Kramorz pt:” Wspomnienie o Mirku Bregule. "Mój Krajcok, mój dom" Gdyby nie konkurs – nie zwróciłabym prawdopodobnie uwagi na w/w artykuł.

Jakie było moje zdziwienie – gdy zorientowałam się, że większość tekstu zamieszczonego w w/w artykule jest mi znajoma – byłam pewna, że przeczytałam go już wcześniej w internecie. Wystarczyło wpisać poszczególne fragmenty tekstu do wyszukiwarki i…. znalazłam… Pani I. Kramorz w swoim artykule publikuje fragmenty wspomnień Pana Henryka Czicha umieszczone przez niego w internecie na oficjalnej stronie zespołu Universe w 2009 i 2010 r. http://www.universe.pl/forum/viewtopic.php?p=56241#56241 Większość tekstu artykułu p. I. Kramorz stanowią w/w wspomnienia – publikacja w portalu wiadomości 24.pl stanowi więc ich powielenie, dodatkowo wspomnienia te zostały opublikowane drukiem przez autora w książce „Tacy byliśmy” w listopadzie 2010 r. Po przytoczeniu w/w wspomnień p. I. Kramarz korzysta kolejno z tekstów opublikowanych na oficjalnej stronie zespołu Universe w latach 2008-2010 r. (http://www.universe.pl/historia), ponadto z oficjalnej strony I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły (autorem strony jest p. Marcin Nowak) – 2009 r. http://www.festiwal-bregula.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=64 oraz ze strony poświęconej powstaniu miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły w Chorzowie (p. I. Kramorz również nie jest autorką zamieszczonych tam informacji)- 2008-2009 r. http://projektmbregula.pl.tl/Historia-powstania-miejsca-upami%26%23281%3Btnienia-Miros%26%23322%3Bawa-Bregu%26%23322%3By.htm
Artykuł p. Ireny Kramorz stanowi w większości zbiór fragmentów opublikowanych w internecie przed 2010 r., których nie jest autorką. Wśród w/w zdań znajdują się również fragmenty, które autorka w całości przepisała – nie zaznaczając, że są to cytaty. Pozostałe fragmenty artykułu stanowią przeredagowane teksty zamieszczone na wymienionych wyżej stronach, których p. I. Kramorz nie jest twórcą….

Hm… nie wiem co sądzi na ten temat redakcja portalu, ale chyba nie na tym polega dziennikarstwo, by kopiować cudze słowa…

Ciągle jeszcze wierzę w zapał, rzetelność i uczciwość osób, które pragną się mienić tytułem dziennikarza i ufam, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą miały miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 08.06.2011 14:46

Bez wątpienia ma właściciela więc jest prywatny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 08.06.2011 14:31

kolejny raz usuwacie niewygodne dla siebie komentarze. czy ten portal jest prywatny?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 08.06.2011 13:53

Można by zobaczyć ten wyrób wiedzielibyśmy coś na tematy gustu redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anielu. Znam Pana Adama Sęczkowskiego tak jak Ciebie. Obserwowałem zmagania konkursowe, a Ty? 1) Kategoria sport: Mariusz Michalski. Jego artykuł prowadził praktycznie od samego początku do 30 maja, ale ostatecznie zajął 2. miejsce. 2) Kategoria polityka: Katarzyna Formela prowadziła od 3. dnia głosowania do 30 maja, ale ostatecznie zajęła 2. miejsce. Uważam, że tym "wielkim" przegranym przez formułę konkursu należą się słowa uznania ze strony organizatorów. That's @ll.

Komentarz został ukrytyrozwiń

DOGODZENIE

czarownice przechodziły próbę wody. Lub nie.
O czym to świadczy?
O czarownicach?

Proponowałem, aby przy każdym z nazwisk zwycięzców (1-3 ilość) podać ilość glosujących abonentów.
Na pierwszy rzut oka - jest to jakiś sposób.

Ale na co?
Jeśli okaże się, że na przegranych głosowo: przeciętnie po 1-2 osoby, a na wygranych 4-6, to co to będzie oznaczało?
A jeśli na takiego, który otrzymał tylko 100 głosów - głosowała 1 osoba. 1 abonament?
A jeśli na...

sztuka dogadzania ma wielu mistrzów.
Wielkich
Brakuje tylko JEDNEGO.
Takiego, który dogodziłby wszystkim.


Taka jest istota sztuki DOGADZANIA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aniela
 • Aniela
 • 07.06.2011 22:46

To dziwne, że komentarze pana Kudejko dotyczą tylko Adama Sęczkowskiego i co ciekawe właśnie Adam Sęczkowski zajął drugi miejsce. Czy Pan Kudejko = Adam Sęczkowski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joe - Okejka kliknięta :) Mam pytanie do Redakcji: zwycięzcy zgarniają bony, głosujący portfele, a pozostałe osoby z podium, które zajęły 2 i 3 miejsce? Uścisk dłoni? Moim zdaniem im też należy się docenienie chociażby w postaci gratyfikacji finansowej lub nagród rzeczowych i dyplomów. Przecież niektórzy z nich prowadzili do ostatniego dnia w swoich kategoriach. Czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
joe
 • joe
 • 07.06.2011 21:01

A ja mam pytanie od redakcji, na które odpowiedzi nigdy pewnie nie uzyskam, ale spróbuję też podczas gali: Ile razy z jednego numeru głosowano na poszczególnych zwycięzców? Pytam tylko o ilość, a nie szczegółowe numery. W końcu głosowanie z jednego numeru było zgodne z regulaminem, więc to żadna tajemnica. Odpowiecie teraz, czy podczas gali przy kamerach i sponsorach?

Kto za klika w zieloną okejkę ;-) Pokażmy ilu z nas chce poznać moralność zawodników.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alfred
 • Alfred
 • 07.06.2011 20:54

A ja i bez zwycięstwa w plebiscycie wiem, że jestem dobry w tym, co robię. Oczywiście, że nie ujawnię swojej tożsamości, bo zaraz zostałbym zjedzony w komentarzach przez "życzliwych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.