Facebook Google+ Twitter

Konkurs Dziennikarz Obywatelski 2012 wystartował. Zgłoś się!

7 stycznia zainaugurowaliśmy 7. edycję konkursu DO Roku. W stosunku do edycji poprzednich wprowadzamy nieco zmian. Nie są rewolucyjne, ale jednak są … Jak co roku zachęcamy do uczestnictwa w konkursie zarówno autorów Wiadomości24.pl, jak i innych serwisów oraz blogów. Warto powalczyć o cenne nagrody!

Start konkursu


 / Fot. .7. edycję konkursu rozpoczęliśmy 7 stycznia. I etap, zgłaszania materiałów, trwać będzie do 3 lutego.

Zgłoś się! Tu znajdziesz FORMULARZ

 / Fot. .

Kategorie konkursowe


Tym razem kategorie konkursowe będą pokrywały się z działami serwisu: Wydarzenia, Kultura, Cywilizacja, Styl Życia, Sport i Portfel. Utrzymujemy też dwie dodatkowe, tożsame z poprzednią edycją konkursu: Junior Media i Zdjęcie Roku.

Zgłoszenia


W konkursie, jak w poprzednich edycjach, mogą wziąć udział materiały opublikowane w internecie w roku 2012.

 / Fot. .W tym roku zaszła pewna zmiana w formule zgłoszeń. Przez cały rok prowadziliśmy zestawienia najlepszych tekstów z każdego tygodnia. Materiały laureatów cotygodniowych nagród oraz materiały co tydzień przez nas wyróżniane zostaną przez nas automatycznie zgłoszone do konkursu. Ale tylko w jednej kategorii, odpowiadającej jednemu działowi serwisu. To właśnie w tym celu prosiliśmy Was o wybór tego naj, naj, najlepszego materiału. Ci, którzy tego nie zrobili w określonym terminie, zdali się na nasz wybór.

Sprawdź, czy Twój materiał został automatycznie zgłoszony do konkursu!


Wyjątkiem jest tu kategoria Zdjęcie Roku, do której trzeba będzie się zgłosić samodzielnie przez formularz. Jeśli okazałoby się, że Wasze zgłoszenie do kategorii Zdjęcie Roku dubluje się z materiałem wskazanym przez nas, dokonamy zamiany zgodnie z waszymi wskazaniami. Pamiętajcie, aby w formularzu zgłoszeniowym podać numer i link bezpośrednio do wybranego zdjęcia.

Pamiętajcie, że w przypadku zgłoszenia do kategorii Zdjęcie Roku, w opisie konieczne jest podanie linku do galerii oraz do konkretnego zdjęcia.

Oczywiście, jak co roku, tak i tym razem dostępny będzie formularz zgłoszeniowy na stronie W24 lub www.doroku.pl. Od 7 stycznia zachęcamy do korzystania z niego wszystkich tych, którzy nie mieli w ciągu roku wyróżnionych i nagrodzonych tekstów, więc w konkursie nie znaleźli się niejako automatycznie lub też nie są autorami W24.

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku!


Głosowanie


II etap konkursu, głosowanie, rozpocznie się 6 lutego o godzinie 10 i potrwa do 25 lutego włącznie (do północy). Głosować będzie można wysyłając sms pod nr podany na stronie konkursowej przy materiale i nazwisku kandydata. W ten sposób wybrani zostaną zwycięzcy poszczególnych kategoriach.

Kapituła konkursu


Dziennikarza Obywatelskiego wybierze Kapituła Konkursu, którą w tym roku tworzą: / Fot. .

- Elżbieta Wiejaczka, Dziennikarz Obywatelski Roku 2011
- Paweł Fąfara, redaktor naczelny projektu „Polska”, przewodniczący Kapituły
- Adam Pawłowski, redaktor naczelny Polska Głos Wielkopolski
- Arkadiusz Franas, redaktor naczelny Polska Gazeta Wrocławska
- Marek Twaróg, redaktor naczelny Polska Dziennik Zachodni
- Mariusz Szmidka, redaktor naczelny Polska Dziennik Bałtycki
- Dariusz Kotlarz, redaktor naczelny Polska Kurier Lubelski
- Marek Kęskrawiec, redaktor naczelny Dziennik Polski
- Tomasz Lachowicz, redaktor naczelny Polska Gazeta Krakowska
- Robert Sakowski, redaktor naczelny Polska Dziennik Łódzki
- Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny Expressu Ilustrowanego
- Paweł Nowacki, dyrektor działu rozwoju kontentu Polskapresse / Fot. .

Więcej o członkach kapituły przeczytacie na stronie doroku.

Nagrody


Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na początku marca. Laureaci otrzymają cenne nagrody: tablet Sony Xperia SGPT131 dla DO Roku 2012 głosami Kapituły i tablet Sony S SGPT113 dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Kontakt


W razie wątpliwości - służymy informacją. Pytajcie w komentarzach lub wysyłając mail na doroku@polskapresse.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Reasumując konsekwencje nowego regulaminu, to Konkurs następny powinien polegać na wyłonieniu autora internetu (już nie Ob-skiego dziennikarza, ani dziennikarza Ob- skiego) optymalnego, mającego n a j w i ę k s z ą ilość publikacji, z przełożeniem na otwarcia- odsłony, podbicia- wagę, i zebrane punkty , oraz komentarze. Czyż nie ? chyba odpowiadałoby to regulaminowi. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, pamiętam. Wynika z tego co piszesz, że albo zgłupiałam i przestałam rozumieć, albo że wydaje mi się iż otworzyły mi się klepki i oczy, jest jeszcze trzecia możliwość ;))
też pozdrawiam....:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu,

Naprawdę nie rozumiem Cię. link No chyba, że na tej imprezie w Warszawie był Twój sobowtór, a nie Ty. Nie pamiętasz, że już wtedy zapowiadałem, że idą wielkie zmiany w W24?

Konkurs był na Dziennikarza Obywatelskiego, jest i - mam nadzieję - że nadal będzie. Bo o tym, że ktoś jest DO nie stanowi regulamin W24 (w konkursie startują uczestnicy spoza serwisu i jakoś nikomu z nich nie przeszkadza, że działają w sieci bez tego "podparcia"), a jego działalność.

Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

OK. Lidko następna edycja powinna być Konkursem na Obywatelskiego Dziennikarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, żadnej zmiany reguł nie ma. Od I edycji organizowaliśmy konkurs na dziennikarza obywatelskiego roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidko, wybacz mi proszę, teraz to ja kompletnie , ale to kompletnie NIC nie rozumiem. Jest to wszystko wbrew wszelkim zasadom. To gra w zmiany reguł gry i ich interpretacji. Pozdro. B

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, czy któraś z edycji była konkursem na dziennikarza roku? Na dziennikarza zawodowca? Nie, był to zawsze konkurs dla amatorów, czyli dziennikarzy obywatelskich, czyli ludzi, którzy amatorsko piszą w serwisach, portalach, na blogach. Dlatego o "zakałapućkaniu" mowy nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja śmiem twierdzić , że serwis działał do 10 stycz. 2013 w oparciu o prawo prasowe , a zatem do końca 2012 pisaliśmy niejako pod takim sztandarem, dlatego Konkurs Dziennikarza Obywatelskiego jest całkowicie uzasadniony. Od nowego regulaminu sprawa przedstawia się inaczej. Nie rozumiem natomiast , dlaczego regulamin działa wstecz. Co wyjaśniałam w dyskusji link
Bo jeśli działa wstecz, a na to wygląda, Pana Sebastiana jest całkowicie uzasadnione.
Niestety, "zakałapućkaliście" z tym regulaminem na maxa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Stanisław Brudys
Pisze Pan: "zastanawiam się jak portal, który nie jest tytułem prasowym, może ogłaszać konkurs na dziennikarza roku?"

Mała poprawka...
Nie portal a serwis, nie dziennikarza a dziennikarza obywatelskiego. I wtedy już wszystko jasne, a sprzeczności nie ma żadnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się jak portal, który nie jest tytułem prasowym, może ogłaszać konkurs na dziennikarza roku? Na siłę może, bo dotyczy on materiałów, które były publikowane zgodnie z prawem prasowym. Przypomina to jednak bal na Titanicu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.