Facebook Google+ Twitter

Konkurs edukacyjny. Pisz tak, żeby wygrać

2 kwietnia startujemy z nową akcją edukacyjną. 500 zł czeka na autora, którego artykuły zgromadzą największą liczbę odsłon w trakcie trwania konkursu. Jak pisać tak, żeby wygrać? O czym pamiętać, tworząc teksty o egzaminach gimnazjalnych i maturach?

Public domain / Fot. LewserJeśli chcecie wziać udział w konkursie edukacyjnym, nie możecie przegapić sprawdzianu szóstoklasisty. Już we wtorek 3 kwietnia o godzinie 9 uczniowie napiszą test. Materiał informacyjny powinien pojawić się na stronie odpowiednio wcześniej. Artykuł ten będzie tekstem-matką, do którego stopniowo będziemy dodawać linki do kolejnych artykułów.

Cała zabawa zaczyna się ok. godz. 10, czyli po zakończeniu egzaminu. Wspaniale, jeśli niedaleko naszego domu znajduje się szkoła, do której możemy się udać, aby zapytać uczniów jak im poszło. Jeśli w dodatku pamiętają pytania, możemy zacząć podskakiwać z radości :-) Opinie znajdziemy też w internecie.

Pamiętaj o linkowaniu

Najlepiej napisać kilka artykułów: jeden z opiniami szóstoklasistów, inny z pytaniami. Wszystkie materiały powinniśmy podlinkować do tekstu-matki. Idealnie by było, gdyby każdy tekst kierował do każdego. Przykład:

1) Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Uczniowie piszą egzamin --> to tekst-matka
2) Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Jak im poszło? Przeczytajcie opinie uczniów
3) Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Zobacz, jakie były pytania

W tekście nr 1 znajdziemy linki do materiałów 2 i 3, w tekście nr 2 do artykułów 1 i 3, a w nr 3 do 1 i 2. Linki boldujemy!

Pamiętamy także o linkowaniu do strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Buduj tytuły w ten sam sposób

Zauważyliście, że każdy materiał zaczyna się tą samą frazą? Słowa kluczowe poprawiają indeksowanie.

Dodaj sondy

W każdym artykule powinna znajdować się sonda. Wyniki głosowania i komentarze pokazują nam, kto przeczytał materiał :-) Jeśli wypowiadają się uczniowie, możecie sobie pogratulować - oznacza to, że właśnie w Waszym tekście znaleźli informacje, których szukali!

Dodaj zdjęcie i pamiętaj o kadrowaniu

Fotografia podnosi atrakcyjność artykułu. Jeśli już dodałeś zdjęcie, wyślij materiał do redakcji i wykonaj wszystkie kadry. Dzięki temu będziemy mogli go szybciej opublikować! W przypadku egzaminów czas publikacji ma olbrzymie znaczenie :-)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.