Facebook Google+ Twitter

Konkurs Eurowizji kontra terroryści?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-17 13:05

Grupa Jedwards z Irlandii, podobnie jak inni uczestnicy tegorocznego konkursu Eurowizji, może stać się celem ataku terrorystów z Azerbejdżanu.

Azerskie, islamskie ugrupowanie terrorystyczne skierowało pogróżki pod adresem uczestników konkursu donoszą irlandzkie media „Europejskie szumowiny” jak ich określili bliżej nieznani członkowie grupy, mają być ukarani przy pomocy noży i broni chemicznej, a ich krew ma być przelana za obrazę Allacha i z jego woli.

Radykalni muzułmanie odrzucają wszystko to co niesie ze sobą tzw. cywilizacja zachodnia, w tym tak wydawało by się niewinne wydarzenie, jakim jest coroczne święto europejskiej piosenki. Wielu muzułmanów widzi w tym obrazę ich wartości i tradycji.

Coroczny konkurs muzyczny przyciąga artystów z 42 krajów Europy. W tym roku gospodarzem jest Azerbejdżan, który wydał 50 mln. euro na projekty związane z konkursem, między innymi na budowę infrastruktury w tym Kryształowej Sali - areny imprezy. Będzie to najdroższy konkurs w historii. Planowane 50 mln. biją na głowę „mizerne” 27 mln. euro wydane przez Moskwę w 2009 roku

Powodem pogróżek mogą być posunięcia władz azerskich, które w ramach szeroko zakrojonych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa, aresztowały 17 członków ugrupowań islamskich, jeden z nich przy próbie aresztowania wysadził siebie i policjanta.

Wspomniana irlandzka grupa Jedwads - jej członkowie to bliźniacy John i Edward Grimes, znana w UK i Irlandii dzięki występom w programie X Factor, w 2011 roku na Konkursie Eurowizji w Niemczech zajęli 8 miejsce ze zdobytymi 199 punktami. Obecnie odbywają trasę promocyjną po Litwie, Łotwie, Estonii i... Słowenii

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.