Facebook Google+ Twitter

Konkurs filmowy i fotograficzny "Nasze podwórko"

Warszawski Nikifor organizuje ogólnopolski konkurs filmowy i fotograficzny dla dzieci i młodzieży integracyjnej "Nasze podwórko". Konkurs dotyczy wszystkiego, co jest związanie z życiem w środowisku podwórkowym.

Obraz pt. "Podwórko - wielkie pranie" namalowany przez Marka Kraussa. W 1998 r. został sprzedany w domu Aukcyjnym "Rempex" w Warszawie. Nazwisko autora znalazło się też w katalogu "MAYERA" wydanego w Szwajcarii 1998 r. / Fot. marek kraussJako artysta-malarz specjalizuję się w malowaniu obrazów powiązanych z psychologią podwórkową. Obrazy namalowane przez Warszawskiego Nikifora powstają pod wpływem impulsu z filmu oraz fotografii itp. Później, kiedy zostałem pierwszym nauczycielem sztuki ART-BRUT w Powiatowej Zespole Szkół oraz Placówek w Legionowie, na ulicy Jagiellońskie 69, wpadłem na pomysł, aby zorganizowac ogólnopolski konkurs sztuki filmowej i fotograficznej "Nasze podwórko".

Film lub fotografia mają być powiązane z życiem w środowisku podwórkowym. Rozwiązanie konkursu odbędzie się w 25 listopada 2011 r. W Miejskim Domu Kultury - w tym budynku działa stare kino "Światowid" w Przasnyszu, w którym wyświetlone zostaną filmy uczestników. Tego samego dnia odbędzie się również rozwiązanie konkursu fotograficznego "Nasze Podwórko", które odbędzie w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

Po zakonczeniu tego konkursu w grudniu 2011 r. w kinie "Kultura" w Wołominie będzie miał miejsce przegląd filmów oraz fotografii, które brały udział w konkursie w Przasnyszu. Po jego zakończeniu młodzież integracyjna będzię malowała obrazy na podstawie prac konkursowych. Obrazy będą malowane pod opieką Warszawskiego Nikifora. Umieszczone zostaną na wystawie w Legionowie, zatytułowanej "Nasze podwórko". Będą też wystawionie na sprzedaż charytatywną dla "Fundacji Promień Słońca" oraz "TPD Helenów".

Odbędzie się również pokaz najciekawszych nagrodzonych i wyróżnionych filmów lub fotografii konkursowych na terenie "TPD Helenów". Będzie można zobaczyć również prace odrzucone przez jurorów.

A honorowym patronem tego konkursu będzie firma "RODO" (www.rodo.com.pl).

Sponsorami nagród są:
Pan Krzysztof Kwaśnik - firma "Kadex Computer"
Pani Ewa Kuczmar, właścicielka stoiska "Lampy, Żyrandole, Lustra" w "Jupiter Centrum" w Warszawie.
Architekt Teresa Kłębowska-Reńska przy współpracy architekta Piotra Fedaka, którzy zaprojektują dla zwycięzcy plac zabaw

Głównym jurorem konkursu ma być Paweł Słomczyński - specjalista od fotografii.

Filmy lub fotografie mogą zostać wykonane na terenie szkoły, przedszkola lub w miejscu zamieszkania. Powinny być nagrane na płytę DVD lub CD i przesłane na adres:
Marek Krauss
skrytka pocztowa 95
Urząd Pocztowy nr 1, 05 - 200 Wołomin
(uwaga, wysyłanie tylko na własny koszt)

lub na adres mailowy: marek.krauss@gmail.com

Do materiałów powinno być dołączone zaświadczenie, że uczestnik chodzi do przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej.

Termin nadsyłania prac: koniec października 2011

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.