Facebook Google+ Twitter

Konkurs fotograficzny „Dalkia – Ciepło o Warszawie”

Zrób ciepłe zdjęcie stolicy, pokaż miejsce, ludzi lub ekologię i wygraj wyjątkowe nagrody.

Fotografia to twoja pasja? Chciałbyś pokazać na zdjęciach takie miejsca w Warszawie, o których ciepło myślisz, czy przyjazne relacje jej mieszkańców? A może masz pomysł jak oryginalnie pokazać tematykę ekologiczną? Weź udział w konkursie fotograficznym „Dalkia – Ciepło o Warszawie”, który inauguruje program ekologiczno - artystyczny „Dalkia na ulicach”. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na bilbordach w warszawskim metrze, a dodatkowo można wygrać tablety.

Konkurs rozpoczął się 22 maja br i jest skierowany do młodzieży od 16 roku życia i szczególnie do mieszkańców Warszawy. Wszyscy, którym stolica jest bliska sercu, mogą nadsyłać autorskie fotografie inspirowane tytułem „Dalkia - Ciepło o Warszawie”. Prace będą oceniane w trzech kategoriach: miejsce, człowiek, ekologia. Dodatkowa kategoria to nagroda publiczności – najlepsze zdjęcia wskażą internauci, użytkownicy Facebooka.

„Ideą konkursu jest pokazanie w artystyczny sposób klimatycznych, przyjaznych, budzących pozytywne emocje i skojarzenia miejsc w Warszawie, spojrzenie na stolicę z innej perspektywy” - mówi Magdalena Kempiński, Dyrektor Komunikacji z Dalkii Warszawa. „Miasto, to także jego mieszkańcy, dlatego zadaniem uczestników będzie również przekazanie za pomocą fotografii ciepłych relacji między ludźmi oraz postaw i zachowań proekologicznych. Oczekujemy oryginalnych zdjęć zainspirowanych siecią ciepłowniczą Dalkii Warszawa, która liczy 1740 km. Dla zobrazowania dodam, że to przybliżona odległość z Warszawy do Paryża. Liczymy na bogactwo ujęć i kadrów oraz wyobraźnię autorów zdjęć” – dodaje.

Do Jury konkursu zaprosiliśmy profesjonalistów i artystów: Tomka Sikorę, znanego na świecie, wielokrotnie nagradzanego polskiego fotografa, twórcę plakatów teatralnych i filmowych oraz dr Prota Jarnuszkiewicza, prodziekana Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych. W prace Jury zaangażują się także przedstawiciele Dalkii Warszawa.

Konkurs „Dalkia – Ciepło o Warszawie” odbywa się pod patronatem portalu poświęconego fotografii www.digart.pl.

Wyjątkową nagrodą dla laureatów jest ekspozycja ich zdjęć na bilbordach na stacjach warszawskiego metra przez cały lipiec. Prace zostaną także pokazane na specjalnym wernisażu w Warsztacie Warszawskim przy Placu Konstytucji. Fotografie będą również prezentowane w czasie Pikniku z Klimatem, który odbędzie się 1.09.2013 r.; wydarzenia dla mieszkańców „Ciepła sobota z Dalkią” 7.09.2013 r. oraz podczas obchodów Święta 14 lipca – Dnia Francuskiego w Warszawie.

Na prace czekamy do 17 czerwca br. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia w każdej z trzech kategorii konkursowej. Technika ich wykonania jest dowolna. Fotografie w formacie JPG o wymiarach minimum 800x1200 pikseli i maksimum 1200x1600 pikseli w plikach nie przekraczających 1 MB, należy przesyłać w formie załączników do e-maila na adres konkursfoto@dalkianaulicach.pl zachowując oryginalne pliki w jakości i formatach nadających się do wydruku wielkości 3mx2m.

Szczegóły dotyczące konkursu „Dalkia – Ciepło o Warszawie” oraz jego regulamin można znaleźć na stronach internetowych www.cieplodlawarszawy.pl, www.biocity.pl, a prace konkursowiczów na fanpagu Dalkii Warszawa na Facebooku „Ciepło dla Warszawy”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.