Facebook Google+ Twitter

Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej Foto-Pein3

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-21 11:53

Konkurs ma zasięg międzynarodowy, jego celem jest zainteresowanie twórców i odbiorców tematyką przemysłową i industrialną, promocja nowego spojrzenia i wykształcenie pozytywnego postrzegania tematu. Termin zgłaszania prac do 30 lipca.

I Miejsce w kategorii Architektura i Budowle Przemysłowe w 2008roku / Fot. Robert PietragaKonkurs ma zasięg międzynarodowy, a jego celem jest zainteresowanie twórców i odbiorców fotografii tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia na tę tematykę, wykształcenie pozytywnego postrzegania i odbioru, a także tworzenie archiwum "znikających punktów" architektury i infrastruktury przemysłowej.

Organizatorom zależy na ukazaniu autorskiej wizji, artystycznych ujęciach i ukazaniu piękna tematu. Mają nadzieję, że dzięki ich działaniom wzrośnie świadomość społeczna i pojawi się potrzeba zachowania obiektów architektury przemysłowej dla przyszłych pokoleń. Uważają, że to dzięki fotografii i fotografom świadomie po ten temat sięgającym (nie tylko w ujęciu typowo dokumentacyjnym, ale i artystycznym), mamy szansę utrwalić i udokumentować to co bezpowrotnie odchodzi, często wbrew prawu i zdrowemu rozsądkowi. To piękno starych fabryk, urządzeń i obiektów przemysłowych, którego nam zazdroszczą odwiedzający nasz kraj, a którego my sami czasami nie doceniamy i nie dbamy o nie.

Konkurs od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem twórców, a efekty ich pracy licznie i chętnie oglądają zwykli ludzie co świadczy o tym, że jest potrzebny. Organizatorami konkursu są: Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach, Grupa Fotograficzna Indygo, Grupa Artystyczna Konar.

Zgłoszenia do obecnej edycji przyjmowane są do 30 lipca br. Szczegółowe informacje, regulamin i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie konkursu fotopein.dkchwalowice.pl

Autor: Izabela Nietrzpipel
Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.