Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32170 miejsce

Konkurs geograficzny "Znaszli swój kraj" w Łodzi

W weekend odbył się w Łodzi 17. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geograficznej o Polsce „Znaszli swój kraj”. Wśród uczestników, oprócz uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawowych, nie zabrakło osób dorosłych, dla których geografia jest pasją.

Organizatorami konkursu był Zakład Dydaktyki Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz XXIX Skupienie uczestników //fot. P. DrzewieckiLiceum Ogólnokształcące. W tym roku wzięło w nim udział 118 osób z Łodzi i okolic. – Zadania nie były łatwe, ale myślę, że gdybym bardziej przygotowała się do konkursu, mogłabym zająć lepsze miejsce – mówi Asia, studentka pedagogiki, która Podczas konkursu //fot. P.Drzewiecki po raz kolejny startowała w konkursie.


Test zawierał ponad 26 pytań z wiedzy o naszym kraju. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno znajomością budowy geologicznej naszej ojczyzny, jak i najnowszych problemów Polski (jedno z pytań dotyczyło Doliny Rospudy).


Najlepsza okazała się Dorota Sobotka - nauczycielka języka angielskiego z Łodzi. Kolejne miejsca zajęli: Jan Dąbrowski i Piotr Dąbrowski – dwaj bracia z Tomaszowa Mazowieckiego, a na 4 miejscu znalazł się Tomasz Redlicki z I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Dziewiętnastu najlepszych zostało uhonorowanych nagrodami (wycieczki zagraniczne ufundowane przez łódzkie biura podróży oraz książki i plecaki)Konkurs // fot. P. Drzewiecki.

Kolejna edycja konkursu już za rok! Więcej informacji na stronie Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego: http://geo.uni.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.