Facebook Google+ Twitter

Konkurs Główny Oskariady otwarty

Od dziś, w warszawskiej Kinotece, wyświetlane są filmy zgłoszone do Konkursu Głównego 7. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych "Oskariada". Pierwsze projekcje wzbudziły żywe zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności. Zakończenie konkursu - w niedzielę.

Otwarcie Konkursu poprzedziła krótka prezentacja filmowa na temat zeszłorocznej edycji Forum. Zaraz potem rozpoczęła się pierwsza projekcja konkursowa. W ramach I bloku, szczelnie wypełniający salę kinową widzowie mogli zapoznać się z następującymi produkcjami: holenderskim „The making of ”, polskim „Falstartem”, niemieckim „Dunkelrot” oraz izraelskim „Mazal”.

Jury recenzujące filmy po projekcji. / Fot. Tomasz KowalczykSzczególnie to ostatnie dzieło spotkało się z pozytywnym przyjęciem. Krótka historia o pragnieniu miłości spodobała się zarówno widzom jak i jurorom. Mieszane uczucia wzbudził polski film – eksperci ocenili go surowo, na widowni słychać było jednak wiele dość pochlebnych komentarzy. „The making of" uzyskał z kolei przychylność jury, lecz dla części widzów był zbyt przegadany.

Mnie spośród filmów prezentowanych w pierwszej odsłonie konkursu szczególnie przypadło do gustu niemieckie „Dunkelrot”, mówiące o miłości oraz związanych z nią cierpieniu i poświęceniu. Dzieło Frauke Thielecke to nieskomplikowana fabuła wywołująca bardzo dużą dawkę emocji, okraszona sugestywną grą aktorską.

Filmy żywo omawiane były także poza salą kinową. / Fot. Tomasz KowalczykKażdy blok konkursowy „Oskariady” składa się z czterech filmów i trwa w przybliżeniu dwie godziny. Po nim swoje opinie na temat prezentowanych dzieł wygłasza jury w składzie: Andrzej Kołodyński - redaktor naczelny Miesięcznika KINO, Andrzej Sołtysik - dziennikarz filmowy, Joanna Szczepkowska – aktorka i Hubert Gotkowski - laureat 6. MFNFF "Oskariada".

Widzów było tak wielu, że niektórzy musieli usiąść na schodach. / Fot. Tomasz KowalczykKonkurs jest podzielony na trzy kategorie: filmy studenckie, których twórcami są studenci szkół filmowych, filmy amatorskie zrealizowane przez twórców bez wykształcenia filmowego a także filmy profesjonalne, których autorzy to zawodowi twórcy filmowi. Wręczenie nagród dla najlepszych produkcji w niedzielę, w trakcie ceremonii zakończenia festiwalu.

Szczegółowy program festiwalu na stronie internetowej www.oskariada.filmforum.pl. Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Niestety-włączenie światła na sali ściśle wiązało się z ucieczką widzów. A użycie lampy błyskowej w trakcie seansu najprawdopodobniej skończyłoby się linczem

Komentarz został ukrytyrozwiń

przynajmniej na tych zdjęciach widać jurorów i publiczność, a nie puste krzesła ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Były momenty kiedy sala była naprawdę pełna;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta "licznie zgromadzona publiczność" zajmowała niecałe pół sali ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

teraz +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ciekawa relacja :)
do poprawki w zajawce literówka: pierwsze projekcje a nie projekcie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.