Facebook Google+ Twitter

Konkurs "Graj o indeks" - szansa dla młodych talentów dziennikarskich

Polskapresse oraz warszawski wydział Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania, organizują konkurs "Graj o indeks". Zwycięzca będzie miał możliwość podjęcia studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w SWSPiZ. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają ponadto szansę podjęcia trzymiesięcznego stażu w gazecie "Echo Miasta". Zgłoszenia wysyłać można do 25 sierpnia.

Dwa etapy konkursu


Pierwszy z nich rozpoczął się 25 lipca i potrwa do 25 sierpnia. W tej części konkursu zadaniem uczestników będzie napisanie materiału prasowego na temat: "Stolica wypoczynku", czyli wakacje w Warszawie bez wyjeżdżania z miasta. Kandydaci na przyszłych dziennikarzy muszą wykazać się pomysłowością i napisać jak zrelaksować się wśród lasów oraz nad wodą, bez wydawania ogromnej ilości pieniędzy na wycieczki w góry czy nad morze. Odkrywamy podwarszawskie "Mazury" oraz miejsca zieleni usytuowane w pobliżu komunikacji miejskiej. Każdy autor może wysłać tylko jedną pracę!

 / Fot. GP/Creative Commons 3.0Do drugiego (radiowego) etapu, wybranych zostanie dziesięć osób. Ta część konkursu będzie trwała od 31 lipca do 9 września. Finałowa dziesiątka będzie musiała przygotować materiał radiowy w studio. Temat również odnosi się do wakacji i brzmi: "Turystyka alternatywna". Kandydaci na przyszłych dziennikarzy, mają zastanowić się co oprócz Starówki, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienek, można zwiedzić w Warszawie. Młodzi adepci sztuki dziennikarstwa, będą mieli do dyspozycji profesjonalnie wyposażone studio radiowe oraz pomoc wybitnych znawców tematu. W rolę pedagogów i doradców, wcielą się redaktorzy III Programu Polskiego Radia: Michała Olszański, Arkadiusz Ekiert oraz Wiktor Legowicz. Materiał ma trwać 10 minut.

Zgłoszenia


Wszyscy zainteresowani konkursem, powinni przesłać swój materiał prasowy na adres: konkurs.warszawa@echomiasta.pl. Prace mogą być wysyłane do godziny 12, 25 sierpnia. Organizatorzy określili też standardowe wymagania techniczne dotyczące artykułu (MS Word, wersja 1997-2003, czcionka Arial, 10 pkt, maksymalnie 2500 znaków ze spacjami). Oczywiście, w mailu zgłoszeniowym należy również zawrzeć swoje dane (imię i nazwisko, seria i numer dowodu osobistego, adres, telefon kontaktowy i adres e-mail).

To, co tygrysy lubią najbardziej, czyli nagrody!


Główną gratyfikacją w konkursie jest możliwość podjęcia studiów stacjonarnych na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w warszawskim wydziale SWSPiZ. Nagroda uwzględnia opłacone czesne (2230 zł) za semestr zimowy w roku akademickim 2011/2012. Oprócz tego laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 254 zł oraz odtwarzacz MP3. Organizatorzy przewidzieli także nagrody pocieszenia, w postaci dwóch odtwarzaczy muzycznych oraz staże w warszawskim wydaniu gazety "Echo Miasta" (dla pierwszych trzech osób w konkursie).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fajny pomysł, dość łatwy, jednak ciekawy :) Ja już skończyłam lic. Dziennikarstwo na SWSPiZ i polecam. A nie ma nagród i konkursów dla absolwentów :)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szymon s
  • Szymon s
  • 01.08.2011 13:39

Hymm, lepsze nagrody dajcie :D
Pozdrawiam, admin Miltu.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.