Facebook Google+ Twitter

Konkurs historyczny IPN

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez IPN. Pasjonujesz się historią? - Masz szansę wykazać się wiedzą i umiejętnościami.

 / Fot. ipnInteresujesz się historią? Fascynują Cię czasy minione, o których pamięć wciąż jeszcze jest na tyle żywa, że może ci o nich opowiedzieć babcia, mama albo sąsiadka? Lubisz siedzieć w bibliotekach i archiwach? Jesteś uczniem gimnazjum albo szkoły średniej?

Biuro Edukacji Publicznej IPN zaprasza Cię do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego pt. ”Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX wieku. Doświadczenia świadka historii.”

Tematyką konkursu jest życie codzienne obywateli PRL w latach 1980-1989 oraz relacje pomiędzy władzą a społeczeństwem. Twoim zadaniem jest dotarcie do świadków historii, i wykorzystując ich relacje, listy, zdjęcia, dokumenty, pamiętniki itp., napisanie pracy opisującej losy Polaków na tle wydarzeń lat 80.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność" Janusz Śniadek i Prezes IPN Janusz Kurtyka.

Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na: www.ipn.gov.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.