Facebook Google+ Twitter

Konkurs historyczny z wiedzy na temat Polskiego Państwa Podziemnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-27 18:50

Kancelaria Prezydenta ogłosiła konkurs historyczny z wiedzy na temat polskiego Państwa Podziemnego. To jeden z elementów obchodów 70. rocznicy powstania struktur konspiracyjnego państwa polskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę www.prezydent.pl. Quiz składa się z trzech pytań. Pierwsze dotyczy dowódcy Kedywu - Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej, drugie bohaterskiego rotmistrza Witolda Pileckiego, a trzecie to pytanie o pokazowy polityczny "Proces Szesnastu" w Moskwie.

Udzielając prawidłowo odpowiedzi na pytania można wygrać atrakcyjne upominki przygotowane przez Kancelarię Prezydenta. Są wśród nich pamiątkowe wieczne pióro, książki, zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego czy zwiedzanie Belwederu. Nagrody zostaną rozlosowane spośród wszystkich tych uczestników, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania konkursowe.

Quiz potrwa od 26 września do 3 października. Mogą wziąć w nim udział tylko te osoby, które w chwili przystąpienia do niego będą miały ukończone 16 lat. Prawidłowe odpowiedzi oraz informacja o osobach, które otrzymają upominki zostanie opublikowana na stronie www.prezydent.pl na początku listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.