Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28409 miejsce

Konkurs im. Maćka Szumowskiego na reportaż "Polska zza siódmej miedzy"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-29 17:40

Do końca listopada można jeszcze nadsyłać zgłoszenia do konkursu im. Maćka Szumowskiego na reportaż "Polska zza siódmej miedzy". Tytuł tegorocznej edycji konkursu brzmi "Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem?"

Zadaniem osób uczestniczących w konkursie (w wieku do 35 lat) jest napisanie reportażu w języku polskim o objętości nie przekraczającej 12 tys. znaków opisującego dzisiejszą Polskę i Polaków, ich problemy oraz życie. Przesłany tekst nie powinien być dotąd publikowany w całości ani we fragmentach.

Teksty należy przesłać w trzech egzemplarzach, w zaklejonej kopercie opisanej godłem, lub dostarczyć osobiście na adres organizatora al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, z dopiskiem "Polska zza siódmej miedzy" w terminie do 30 listopada 2008 r. - decyduje data stempla pocztowego.

Organizatorami konkursu są: "Polska Gazeta Krakowska", Telewizja TVN oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Maćka Szumowskiego. Fundatorem nagród jest Polkomtel SA operator sieci Plus. Suma nagród wynosi łącznie 60 tys. zł. Nagrodą główną jest 30 tys. zł. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony przez Jury pod przewodnictwem Stefana Bratkowskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej Gali, która odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2009 roku.

***
Maciej Szumowski (ur. 18 kwietnia 1939 w Warszawie - zm. 1 lutego 2004 w Krakowie), polski dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych. Twórca reportaży i ponad 100 filmów dokumentalnych. W latach 1980-1981 był redaktorem naczelnym "Gazety Krakowskiej". Dwukrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Bolesława Prusa (1971 za cykl reportaży Polska zza siódmej miedzy, 1981 za pracę w "Gazecie Krakowskiej"). W roku 1989 był w Krakowie szefem kampanii wyborczej "Solidarności". Za dokument Polski poślizg kontrolowany otrzymał nagrodę Pryzmat (z rąk Leszka Balcerowicza), za umiejętne przybliżanie Polakom reformy gospodarczej. Zmarł niecały miesiąc po śmierci żony, pisarki Doroty Terakowskiej. Na ich cześć, park znajdujący się na krakowskim osiedlu Kliny, nazwano: Park Maćka i Doroty.


Kontakt:
Anna Wiater
Specjalista ds. Public Relations
Polskapresse
Tel. + 48 22 8601 601, o 502 499 606
e-mail: a.wiater@polskapresse.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie rozumiem jednego, czemu mogą brać udział w konkursie tylko osoby do 35 roku życia? Dziwne i niedorzeczne dla mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.