Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21773 miejsce

Konkurs: jak pokazać perspektywę? Atrakcyjne nagrody do wygrania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-27 17:40

„Perspektywa” to słowo klucz konkursu fotograficzno-plastycznego dla maturzystów. Nagrodą główną są studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Dodatkowo można zdobyć voucher na warsztaty artystyczne na Mazurach oraz atrakcyjn

„Perspektywa” to słowo klucz konkursu fotograficzno-plastycznego dla maturzystów. Nagrodą główną są studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Dodatkowo można zdobyć voucher na warsztaty artystyczne na Mazurach oraz atrakcyjne nagrody pieniężne. Prace można zgłaszać od 20 kwietnia do 17 maja 2015 r. Suma nagród w konkursie wynosi 100 tys. zł.


Z perspektywą mierzyli się już artyści, od starożytności po XXI wiek. Bo jak przekonująco na dwuwymiarowej powierzchni stworzyć iluzję trójwymiarowości? A jak pokazać ją w szerszym rozumieniu – społecznym, historycznym lub metafizycznym?
- To z pewnością poważne wyzwanie, ale jestem przekonany, że maturzyści sobie z nim poradzą. Do dyspozycji mają rozmaite techniki. Do konkursu można zgłaszać prace fotograficzne, plastyczne, wizualizacje architektoniczne, a także projekty użytkowe, np. projekt wnętrza lub tapety na pulpit laptopa – zachęca Roman Lipiński, prodziekan Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Na autorów najlepszych prac czekają stypendia edukacyjne i warsztaty artystyczne na Mazurach, gdzie pod opieką wykładowców Europejskiego Wydziału Sztuk zgłębią tajniki fotografii, rysunku lub malarstwa. Dodatkowo, finaliści otrzymają nagrody pieniężne. Szczegółowe informacje oraz regulamin: www.perspektywa.vistula.edu.pl

Europejski Wydział Sztuk został utworzony ze struktur Europejskiej Akademii Sztuk, istniejącej od 1992 r. Dziekanem wydziału jest prof. Antoni Fałat – malarz, autor o bogatym dorobku artystycznym, mający na swoim koncie liczne wystawy w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie Krakowie i Gdańsku, Galerii Zachęta czy Muzeum Puszkina w Moskwie. Przez wiele lat z uczelnią współpracowały sławy współczesnej sztuki polskiej, takie jak m.in. Wiktor Zin, Franciszek Starowiejski, Jerzy Duda-Gracz, Zbysław Maciejewski, Julian Pałka, Jerzy Grabowski, Mieczysław Wasilewski, Barbara Szubińska, Kiejstut Bereźnicki, Stanisław Baj, Wiesław Garboliński, Ryszard Osadczy.
(Katarzyna Chmielewska )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.