Facebook Google+ Twitter

Konkurs KE na Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2009

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-15 15:15

Już tylko do 31 maja 2009 roku można zgłaszać prace do konkursu dla Młodych Dziennikarzy 2009 „Poszerz swoje horyzonty”, skierowanego do dziennikarzy w wieku od 17 do 35 roku życia z 35 państw Europy. Autorzy tekstów prasowych i internetowych, jak również dziennikarze radiowi, mają okazję wykazać się talentem oraz podzielić swoim punktem widzenia dotyczącym Unii Europejskiej i problematyki rozszerzenia

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie młodzi europejscy dziennikarze mogą podzielić się swoją wizją przyszłości Europy i tym, w jaki sposób rozszerzenie Unii Europejskiej wpłynęło na ich życie. W czerwcu 2009 roku, w każdym z uczestniczących w konkursie państw krajowe jury, składające się ze znanych ludzi mediów oraz przedstawiciela Komisji Europejskiej, wybierze jedną zwycięską pracę.

W Polsce nadesłane prace oceniać będzie jury w składzie Rafał Romanowski – dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Wawrzyniec Smoczyński – zastępca kierownika działu zagranicznego "Polityki", Cezary Szymanek – szef działu informacji w Radiu PiN oraz Marta Angrocka-Krawczyk z wydziału prasowego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Podczas oceny zgłoszeń członkowie jury zwracać będą szczególną uwagę na przejawy talentu dziennikarskiego autorów nadesłanych tekstów i audycji radiowych, które powinny poruszać kwestie związane z Unią Europejską. Krajowe jury wyłoni zwycięzców według takich kryteriów, jak odpowiednie dobranie informacji do tematu, oryginalność ujęcia, styl dziennikarski i jakość pisarstwa, umiejętność przyciągnięcia uwagi czytelnika/słuchacza czy wysiłek włożony w przygotowanie materiału.

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na kulturalno-historyczną wycieczkę do stolicy Niemiec – Berlina, która odbędzie się w terminie od 29 sierpnia do 2 września 2009 roku. Wybór miejsca związany jest z rocznicą dwudziestolecia upadku żelaznej kurtyny, którego symbolem było zburzenie muru berlińskiego w 1989 roku. Laureaci wezmą także udział w dyskusji na temat poszerzenia UE podczas konferencji z udziałem czołowych polityków i przedstawicieli mediów. Zwycięskie artykuły i materiały radiowe opublikowane będą na stronie internetowej konkursu (www.EUJournalist-award.eu). Dodatkowo wydana zostanie specjalna broszura zawierająca zbiór nagrodzonych tekstów konkursowych.

Ogólne zasady konkursu:
Konkurs na Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2009 poświęcony rozszerzeniu UE skierowany jest do młodych (w wieku 17-35 lat) dziennikarzy prasowych i radiowych oraz studentów i dziennikarzy niezależnych z państw członkowskich UE, państw kandydujących (Chorwacja, Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii) i potencjalnych kandydatów (Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia i Kosowo). Zgłaszane prace powinny być opublikowane w latach 2008-2009 oraz napisane w jednym z urzędowych języków UE, państw kandydujących lub potencjalnych kandydatów. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace poprzez stronę internetową: www.EUjournalist-award.eu, na której znajduje się regulamin konkursu, wymagania i kryteria oceny prac, a także materiały dotyczące rozszerzenia Unii Europejskiej oraz ciekawe porady na temat ścieżki kariery zawodowej dziennikarza. Strona daje również możliwość nawiązania kontaktu z innymi młodymi dziennikarzami europejskimi.

Konkurs organizowany jest przez Komisję Europejska (DG ds. Rozszerzenia) oraz Stowarzyszenie European Youth Press i Cafebabel.com.

Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.