Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19260 miejsce

Konkurs KGP. Jakie będzie motto polskiej Policji?

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk ogłosił konkurs na hasło (motto, dewizę), które będzie umieszczone na radiowozach.

 / Fot. Archiwum PolicjiUczestnik Konkursu, osoba pełnoletnia, może nadesłać jedną propozycję hasła w języku polskim, do 30 czerwca br., na e-mail: gazeta.listy@policja.gov.pl lub listownie pod adres Biuro Komunikacji Społecznej KGP, 02-514 Warszawa, ul. Domaniewska 36/38 z dopiskiem KONKURS NA HASŁO.

Hasło nie może być dłuższe niż 30 znaków ze spacjami.

Zwycięzca Konkursu zostanie nagrodzony przez Organizatora nagrodą w postaci dyplomu - tabliczki z elementami metaloplastyki z indywidualną dedykacją komendanta głównego Policji oraz rocznej prenumeraty miesięcznika „Policja 997”.

Nagroda zostanie wręczona w trakcie obchodów Święta Policji w Warszawie lub na życzenie zwycięzcy przesłana na wskazany adres.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiJoseph S. Dorobek w 1955 roku wymyślił hasło „Aby chronić i służyć" z myślą o Akademii Policyjnej w Los Angeles, które osiem lat później stało się mottem policji miejskiej.

Policja Metropolitalna Londynu używa motta „Współdziałając dla bezpieczniejszego Londynu”, szkocka policja - „Chroniąc ludzi” zaś Węgrzy - „Chronić i służyć”.

Nam najbardziej przypadły do gustu hasła policji niemieckiej: „Bóg widzi wszystko, nasz sąsiad widzi jeszcze więcej!” oraz „Na niebieskich światłach w przyszłość".

- Jak widać, hasła są bardzo popularne w organizacjach policyjnych w Europie. Warto, aby i nasi stróże prawa mieli własne - wnosi autor tekstu „Hasło dla Policji” zamieszczonego w najnowszym miesięczniku „Policja 997” Andrzej Chyliński.

Zachęcamy do zabawy z policyjnym hasłem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Policja przypomina obywatelowi o czym powinien zapomnieć ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.