Facebook Google+ Twitter

Konkurs! Lady Polonia, czyli kino w rękach kobiet

Konkurs dla dziennikarek Wiadomości24.pl szansą na ucieczkę od mundialowego szaleństwa. Do wygrania dwie wejściówki na imprezę, sesja astrologiczna oraz zestaw herbat ziołowych.

Mecz Achalcyche - Tbilisi, Gruzja 2007 / Fot. Anna Janicka-GalantJeden raz w życiu widziałam w całości mecz piłki nożnej. Było to podczas wyprawy na Kaukaz w 2007 roku. Zostałam razem z synem Przemkiem zaproszona ma mecz Achalcyche - Tbilisi. Ani ja, ani syn piłką się nie pasjonujemy, wręcz nie mamy zielonego pojęcia o zasadach gry. Dwie godziny na stadionie w Achalcyche (Gruzja, Kaukaz Południowy) były bardzo fascynujące. Nie znając języka gruzińskiego i zasad gry zajęliśmy się poważnymi obserwacjami z zakresu fizyki, matematyki, biologii, socjologii i psychologii:

- krzyki, skoki i krewkie wygrażanie raz kibiców z jednej strony trybun a raz drugiej było z zakresu socjologii tłumu (tłum ekspresyjny) i psychologii tłumu (zbiorowa mądrość czy kolektywna głupota?);
- kąt padania jest równy kątowi odbicia, czyli fizyka i geometria boiskowa stosowana;
- jak się ma siła i masa piłki w locie do ewentualnych uszkodzeń mózgu trafionego piłkarza – zakres biologii i medycyny.

Jednym słowem było ciekawie. Po meczu dowiedzieliśmy się, że wygrało Achalcyche 2:1...

Jednakże owo ekscytujące naukowo doświadczenie nie zachęciło mnie do kolejnych razów, więc dla Pań, które podzielają moją awersję do grupy mężczyzn biegających za jedną piłką, mam razem z Kinem Polonia inną propozycję.

Plakat Lady Polonia, Kino Polonia w Łodzi, 11 czerwca 2010, 19:30 / Fot. materiały prasoweTak jak przed laty Łodzią wstrząsnęła brawurowa ucieczka z Kina Wolność, tak teraz zapraszam na chwilę wolności od Mundialu na spotkaniu Lady Polonia, czyli "Kino w rękach kobiet". Będzie Wenecja i moda XIX wieku, astrologia i archetypy, zielarskie mikstury, Renesans Kobiecości - fotograficzne prowokacje, bra-ffiting i kilka innych atrakcji.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym opisem wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy łodzianek na W24 tak mało, czy nie zaglądają na drugą stronę, gdzie opis konkursów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.