Facebook Google+ Twitter

Konkurs literacki dla młodej Polonii

Organizatorzy konkursu: Związek Literatów Polskich i Stowarzyszenie "Zielone Dzieci" z Mrągowa czekają na prace konkursowe od dzieci i młodzieży polonijnej do 1 czerwca br.

Związek Literatów Polskich i Stowarzyszenie „Zielone Dzieci” z Mrągowa ogłaszają konkurs literacki „ Moje polskie słowo”. Konkurs adresowany jest do dzieci (w wieku: 7 – 13 lat) i młodzieży polonijnej (w wieku: 14 – 25 lat) zamieszkałej poza granicami naszego kraju lub przebywającej czasowo w Polsce.

Zadaniem konkursu jest promowanie literatury polskiej wśród najmłodszego pokolenia polskiej emigracji oraz odpowiedź na pytania: „W jaki sposób dzieci i młodzież zamieszkała za granicą posługuje się językiem ojczystym ?”, Czym jest dla nich słowo ojczyste, którego uczyli ich dziadkowie i rodzice ?, „Co myślą o Polsce i jak widzą ojczyznę z perspektywy kraju w którym obecnie żyją ?”, „Którzy z polskich pisarzy i poetów mieli lub mają wpływ na ich stosunek do ojczystego języka ?”,”Jaką literaturę czytają ?”,” Czy polskie słowo żyje w ich sercach?”, „Czy jest tylko reliktem przeszłości w muzeum pamięci ?”

Organizatorzy konkursu liczą na prace oryginalne i odkrywcze. Oczekują również prac impulsjonistycznych, łączących różne formy aktywności twórczej, w których słowo jest materią twórczą współgrającą z fotografią, filmem, muzyką, czy też obrazem olejnym.

Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach: wiersz,
krótka forma literacka ( np. proza poetycka, esej), forma impulsjonistyczna.
Gwoli wyjaśnienia, impulsjonizm, to termin, który po raz pierwszy użyła poetka Ewa Zelenay. To łączenie różnych form twórczości w jednym dziele, mające za zadanie pełniejsze wyrażenie treści i znaczenia słowa. Praca impulsjonistyczna, to np. obraz opisany słowem, wiersz ilustrowany dźwiękiem i obrazem.

Prace konkursowe (opatrzone godłem wraz z kopertą z tym samym godłem zawierającą dane uczestnika konkursu) można przesłać listem (z dopiskiem na kopercie „Konkurs literacki ”) na adres: Związek Literatów Polskich,
00 – 079 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 78/79, bądź elektronicznie (e-mail: listy@literaci.eu). Termin nadsyłania prac upływa 1 czerwca 2012 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Warszawskiej Jesieni Poezji w październiku 2012 r. Konkursowi patronuje Senat RP.

Medialnie konkursowi patronują:
Portal Związku Literatów Polskich www.literaci.eu, Radio WNET, www.radiownet.pl, Magazyn literacki „Poezja dzisiaj”, Magazyn Polonia Chicago, Nowy Dziennik Nowy Jork, Portal Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią www.mfwzp.pl, Kresowy Serwis Informacyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.