Facebook Google+ Twitter

Konkurs literacki dla studentów - "Wiara i Nauka"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-02 08:14

W ramach obchodów Dni Jana Pawła II, Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa ogłasza konkurs literacki dla studentów wszystkich uczelni w kraju na temat „Wiara i Nauka”.

Prace na konkurs mogą zgłaszać studenci wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Jedynymi ograniczeniami są: od strony merytorycznej inteligencja i wyobraźnia, a od strony technicznej długość ok. 20 stron A4. Przedmiotem pracy może być analiza tekstów Karola Wojtyły - Jana Pawła II lub też twórcze rozwinięcie lub odniesienie się do jego myśli. Nie jest określony ścisły zakres tematyczny, poza tematem przewodnim: "Wiara i Nauka". Przy ocenie brane będą pod uwagę: jakość formy literackiej, umiejętność analizy tekstu i umiejętność syntezy, znajomość nauczania Karola Wojtyły - Jana Pawła II, samodzielność koncepcji autorskiej.

Zapewne konkurencja będzie spora, ale jest o co powalczyć. Nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc mają wynieść odpowiednio: 8000 zł, 7000 zł i 6000 zł, a ich wręczenie ma odbyć się po Mszy św., w Katedrze na Wawelu 5 listopada 2009 r. Ponadto prace zakwalifikowane do pierwszej dziesiątki zostaną zamieszczone w publikacji książkowej.

Szczegóły organizacyjne i techniczne można znaleźć w regulaminie.


Oficjalna strona Dni Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.