Facebook Google+ Twitter

Konkurs "Mam pomysł na zabawę!" w Opolu

Firma Nutricia Zakłady Produkcyjne w Opolu organizuje konkurs dla opolskich żłobków i przedszkoli na najlepszą zabawę z dzieckiem. Konkurs ruszył 1 sierpnia i potrwa do 20 września. Nagrodzone zostaną całe grupy przedszkolne!

Zabawa stanowi najważniejszy element dzieciństwa. Aby dziecko harmonijnie się rozwijało, potrzebuje nie tylko odpowiedniego odżywania i pielęgnacji, ale także właściwej stymulacji. Wspólna zabawa rodziców lub opiekunów z dzieckiem powoduje, że więź emocjonalna pomiędzy nimi ulega wzmocnieniu. Zabawki, piosenki i gry ruchowe sprawiają, że mały człowiek nabywa nowych umiejętności, a poprzez obserwację i naśladowanie dorosłych uczy się nieznanych dotąd zachowań.

- Zabawa także to czas, gdy błędy nie stają się porażkami, ale elementami gry. To już doświadczenie życiowe, gdyż umiejętności, jakich nabywa dziecko poprzez zabawę wykorzysta w innych dziedzinach życia - podkreśla psycholog dziecięcy Katarzyna Wnęk-Joniec, prowadząca m.in. warsztaty Bajkoterapii dla rodziców małych dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby w trakcie zabawy dziecku towarzyszył rodzic lub opiekun, który w świadomy sposób tak pokieruje zabawą, aby jego podopieczny nauczył się jak najwięcej.

Żłobek i przedszkole, w których dzieci spędzają razem po kilka godzin dziennie zapewniają im właściwą opiekę, ale też świetne warunki rozwoju. Aby wspierać dziecko w zdobywaniu nowych kompetencji rodzice powinny kontynuować zabawę z nim także w zaciszu własnego domu.

Jednak niewielu z nich wie jak robić to we właściwy, najbardziej wzbogacający małego człowieka, sposób.
Z tego powodu firma NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu ogłasza konkurs na najlepszą zabawę z dziećmi, skierowany do
żłobków i przedszkoli, które mają swoją siedzibę w Opolu. Wypełniony formularz zgłoszeniowy,
dostępny od 1 sierpnia na stronie przedsiębiorstwa (http://nutricia.pl/odpowiedzialnosc-spoleczna/wspolpraca-z-lokalnymi-spolecznosciami/mam-pomysl-na-zabawe) wraz z rysunkami dziećmi pt. „Moja ulubiona zabawa” należy wysłać do siedziby firmy w formie przesyłki pocztowej (NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu, ul. Marka z Jemielnicy 1, 45-952 Opole).
Konkurs trwa od 1 sierpnia do 20 września 2012 r. Inicjatywę wspiera Prezydent Miasta Opola oraz media lokalne: Nowa Trybuna Opolska, Radio Opole oraz serwis MojeMiastoOpole. Laureaci konkursu otrzymają zabawki edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez partnerów konkursu: Jurapark Krasiejów, Smoczą Jamę oraz Księgarnię Suplement w Opolu.
Po zakończeniu konkursu wyróżnione propozycje zabaw zostaną opracowane i wydane w formie e-booku, dostępnego na stronie internetowej organizatora. Publikacja będzie wzbogacona nadesłanymi rysunkami dziećmi oraz artykułem specjalisty, komentującym doniosłą rolę zabawy w życiu najmłodszych. Pomysłodawcy zabaw i dzieci, których prace plastyczne zostaną wybrane do poradnika, będą wymienione w e-booku jako współautorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.