Facebook Google+ Twitter

Konkurs matematyczny Matmix V dostępny w sieci

W listopadzie ruszył Internetowy Konkurs Matematyczny Matmix.pl organizowany przez XL L.O im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Na najlepszych młodych matematyków czekają nagrody w postaci laptopów oraz kalkulatorów graficznych firmy Casio.

 / Fot. Matmix.plUdział w konkursie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy w rywalizacji z innymi uczestnikami matematycznych zmagań z całej Polski. Matmix.pl uczy także samodzielnego, kreatywnego myślenia oraz zachęca do ciągłego poszerzania matematycznych zainteresowań.

W Internetowym Konkursie Matematycznym Matmix.pl wystartować może praktycznie każdy, kto ma dostęp do internetu. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy, który potrwa do 14 marca 2011 odbywa się on-line. Uczniowie rozwiązują zadania, które co tydzień pojawiają się na stronie internetowej. Najlepsi i najwytrwalsi zakwalifikują się do drugiego etapu, którego finał odbędzie się w Warszawie.

Umiejętność wykorzystania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe. Konkurs Matmix.pl popularyzuje matematykę wśród młodzieży, a także przez swą formułą, motywuje uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

V Internetowy Konkurs Matematyczny Matmix.pl trwa do 2 kwietnia 2011 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na: www.matmix.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.