Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16702 miejsce

Konkurs Milki. Walentynka „Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też” obraża uczucia religijne?

Firma Milka zorganizowała konkurs walentynkowy na plakat. Wzór plakatu, który wygra, zostanie wydrukowany i opublikowany na przystanku autobusowym. Takich miejsc w Polsce miało być kilkanaście. Walentynka o treści „Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też” obraża uczucia? zaakceptowana a potem usunięta z konkursu. Bo obrażała uczucia religijne...

Sonda

Czy organizator postąpił słusznie?

Ranking z udziałem usuniętej walentynki / Fot. Karolina HermannWalentynka zaprojektowana przez uczestników konkursu, mieszkających w Sopocie,
miała treść: „Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też”. Organizatorzy ją zaakceptowali jako jedną z wielu nadesłanych na konkurs, które zgodnie z punktem 6 regulaminu - zostały przez organizatora moderowane.

Zapis znajdujący się w tym punkcie regulaminu mówi wyraźnie o tym, że decyzje organizatora w sprawie dopuszczenia zgłoszenia do udziału w konkursie są ostateczne. Organizator, po wcześniejszym dopuszczeniu do udziału w konkursie i utrzymaniu walentynek na liście rankingowej, dopiero na kilka godzin przed jego zakończeniem postanowił usunąć zgłoszenia cieszące się największą popularnością wśród internautów. Swoją decyzję tłumacząc uczestnikom w następujący sposób:

"Przykro nam bardzo, ale za względu na liczne zgłoszenia ze strony użytkowników, byliśmy zmuszeniu usunąć walentynkę z konkursu. Użytkownicy uważają, że ich uczucia religijne są w ten sposób naruszane a my jako organizatorzy nie możemy się na takie coś zgodzić."

Konstytucja RP w rozdziale II mówiącym o Wolności, Prawach i Obowiązkach Człowieka i Obywatela w art. 53. w punkcie 1 mówi: „Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii” a w punkcie 5 mówi o tym, że „Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.”

Uczestnik konkursu, który zaproponował walentynkę poczuł się urażony decyzją organizatora, która stała się bezprawnym łamaniem zasady. Pani Kepińska, rzecznik prasowy firmy Kraft Foods Polska S.A., podtrzymuje podjętą decyzję tłumacząc, że: "Walentynki urażały uczucia religijne. A sama firma jest międzynarodowa, międzywyznaniowa, szanuje godność człowieka i troszczy się o tolerancję".

Wyjaśnienia organizatorów są lakoniczne. Temat konkursu dyskryminującego uczucia religijne podjęła pani Rzecznik Praw Konsumenta z Gdyni, która w swoim piśmie do organizatorów wnosi: "Działanie takie organizatora konkursu stanowi naruszenie art. 919 Par. 1 Kodeksu cywilnego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

pawel r
  • pawel r
  • 23.10.2010 22:27

wygrałem to ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no widzisz :) a na trojmiasto.pl to ja wiem :)
myślałam ze tutaj też ktoś wcześniej napisał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=31533

Hehehe ale teraz coś mnie zaskoczyło ;)

"Karolina Hermann, 1 lutego zgłosiła swoją walentynkę do publikacji na przystanku przy ulicy Niepodległości/Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Walentynka odbiegała treścią od innych na liście. Znajdował się na niej napis: "Bóg kocha Ciebie dzisiaj! I ja też!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

a możesz podrzucić linka ? nie mogę odszukać... a chętnie doczytam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeee o tym już było ... i to dawno ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiś decydent-ateista po prostu to zawetował. Propagowanie religii za pomocą loga znanej i poważnej marki?

Ale fakt faktem regulamin skonstruowali źle a jak już przyjęli (po co przyjmowali?) to musieli zostawić sprawiedliwie do końca. Popełnili błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.