Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8836 miejsce

Konkurs miniLogia 5 zakończony!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-04-19 13:44

W środę uroczyście zakończono konkurs informatyczny dla szkół podstawowych organizowany od 5 lat przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Rysownik programu "Logomocja"Konkurs miniLogia powstał 5 lat temu jako "wersja dla podstawówek" konkursu Logia dla uczniów gimnazjów organizowanego od prawie 10 lat przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów (OEIiZK), wcześniej znany jako "Warszawski Konkurs Informatyczny", potem jako "Mazowiecki Konkurs Informatyczny".

Uczniowie programują w programie "Logomocji" (polska edycja "Imagine") trudne figury geometryczne, przeważnie zawierające zmienne arytmetyczne, używając takich komend Żółwiowi (bo tak się nazywa "rysownik" w tym programie), jak: np. w - do przodu o w kroków, lw v - w lewo o v stopni, pw x - w prawo o x stopni, powtórz y [np w pw x np w lw v] - powtórz y razy sekwencję w nawiasie kwadratowym, i wiele innych trudnych komend.

Laureatami zostali: Grzegorz Fabiański, Artur Kęsik, Igor Kotrasiński, Aleksander Matusiak, Anna Olech, Stanisław Purgał, Klaudia Grygoruk, Michał Jarzynka, Wojciech Jabłoński, Antoni Kochanowski, Radosław Rzepliński, Szymon Borkowski, Łukasz Balcerek. Podczas finałowego etapu, który odbył się w Warszawie, nie obyło się bez niespodzianek; najprawdopodobniej z powodu robót drogowych... dwa razy nastąpiła awaria prądu, a - co za tym idzie - nagłe wyłączenie komputerów i utrata danych.

- Całe szczęście, że tylko na początku zgasło światło - relacjonuje Piotrek, jeden z uczestników, który pisał pracę w oddziale OEIiZK na ul. Nowogrodzkiej. - Przed pierwszą awarią nie zapisywałem swojej pracy i utraciłem bardzo mało. Potem co chwila zapisywałem. Panie w komisji pocieszały nas, że nie tylko u nas nastąpiła awaria, ale także w oddziale ośrodka na Raszyńskiej. Dlatego mieliśmy raczej wyrównane szanse. Niestety, mam tylko 54 proc. wszystkich punktów, ale to zawsze krok mniej do gimnazjum.

Po raz pierwszy konkurs miniLogia odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty.
strona internetowa konkursu: www.minilogia.oeiizk.waw.pl
strona internetowa OEIiZK: www.oeiizk.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.