Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8515 miejsce

Konkurs Miss Polonia Vancouver 2010

Tradycyjnie na zakończenie lata odbyły się wybory Miss Polonia Vancouver 2010 - miss została Julia Kostka. Dzięki wytrwałej pracy Prezes Polonez Tri-City Bożeny Łukomskiej-Khan, po raz jedenasty przeprowadzono ten konkurs piękności.

Julia Kostka Miss Polonia Vancouver 2010 / Fot. Michał RadoszewskiW kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej tradycja polonijnych wyborów miss została zapoczątkowana jedenaście lat temu przez Bożenę Łukomską-Khan, Prezesa POLONEZ TRI-CITY Polish Association, organizacji istniejącej od dwudziestu jeden lat. Za całokształt swojej pracy społecznej na rzecz Polonii została odznaczona w 1999 roku złotym krzyżem zasługi. Młodsza generacja polonijna przejęła już dziś żmudne działania techniczno-organizacyjne i dzięki temu oraz sponsorom, kolejna edycja konkursu Miss Polonia była możliwa.

Kolacja, dancing i wybory odbyły się w PoCo Inn&Suites, Port Coquitlam, catering zapewnili Iwona i Radek Miliszewscy, koordynatorem imprezy była Beata Grodkowska, za układ choreograficzny odpowiadała Anna Spurek, nagłośnienie zapewniał DJ TYM, w tańcu towarzyszyli kandydatkom tancerze z zespołu tanecznego Jacka Niemirskiego "Polonez". W jury zasiedli Paweł Kopeć, Konsul Genralny RP w Vancouver, Iwona Świątczak, Iwona Maliszewski, Andrzej Manuski, redaktor naczelny "Takiego Życia". W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło jedenaście kandydatek. Publiczność i jury byli jednogłośni: tytuł Miss Polonia Vancouver 2010 zdobyła Julia Kostka, osiemnastoletnia studentka medycyny na Simon Fraser University (Julia lubi taniec, piłkę nożną, czytanie i bieganie). Jako pierwszą V-ce Miss wybrano Sandrę Harezga (interesującą się jazdą konna i grą na pianinie), a drugą V-ce Miss Basię Rogulę (modelkę, interesującą się fotografią i pływaniem).

Zapraszam do oglądania fotorelacji.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Andrzej Rawicz
  • Andrzej Rawicz
  • 19.12.2010 20:05

Ladna galeria zdjec z konkursu. Dziewczyny piekne. Jedna uwaga wszelako - na Simon Fraser University nie ma medycyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Laureta Złotowska
  • Laureta Złotowska
  • 30.10.2010 21:22

Bardzo się ciesze i z calego serca gratuluje tytulu Miss Polonii corce mojej bylej harcerce. Jestem bardzo dumna. Serdecznie pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Malgosia Kowalczuk
  • Malgosia Kowalczuk
  • 30.10.2010 18:38

Najbardziej podobala mi sie atmosfera miedzy dziewczetami - a reszte zostawmy milczeniu - to co sie stalo to sie juz nie odstanie i nie mamy na to zadnego wplywu. Wszyscy mamy inne gusty i zainteresowania - i to chyba dobrze. Co jedynie mi sie nie podobalo to nagroda dla najmlodszej zawodniczki (?!?!?!) - zamienilabym ja na nagrode Najmilszej/Najbardziej kolezenskiej z zawodniczek, na ktora glosowalyby same zawodniczki. Warto o tym pomyslec na przyszle wybory - to jesto dopiero nagroda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzena Mierzejewska
  • Marzena Mierzejewska
  • 30.09.2010 18:59

Duzo jadu jest w tych wypowiedziach mam nadzieje ze nieprzelewacie tego na swoje dzieci.
Ta wspaniala polska mlodziez latwo jest zniechecic i zatracic.
Zlosc i brak szacunku dla organizatorow to nienajlepsza metoda na ulepszenie stosunkow polonijnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marta kozlowski
  • marta kozlowski
  • 30.09.2010 03:31

Drodzy czytelnicy opine sa bardzo wazne ale prosze nie anonimowo,uwazam ze morzna komentowac i dyskutowac na temat urody ale uroda jet sprawa kontrowersyjna nie tylko cechy zewnetrzne sie na to skladaja ,pieknosc czlowieka jest od wewnatrz i uwazam ze tym razem osoba ktora wygrala jest najbardziej zasluzona osoba ,plus udziela sie spolecznie dla dobra nas w srodowisku polskim,Miss Polonia jet juz tyle lat i dzieki pani Bozenie Lukomskiej i jej organizacji ciagle mimo krytyki stale dziala wytrawale gratuluje tym ktorzy sa odwazni i przyczyniaja sie dla naszego dobra spolecznego w Kanadzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Honorata Kostka
  • Honorata Kostka
  • 27.09.2010 22:00

Ciekawe ze negatywne komentarze sa zawsze anonimowe. Brak odwagi? Nie pisze tu zeby komentowac wybor bo: 1. mi nie wypada 2. jest to kwestia gustu 3. publicznosc wypowiedziala sie jednoznacznie 4. to nie bylo najwazniejsze. Wszystkie dziewczyny byly sliczne a chlopcy (w wiekszosci Polacy) wspaniali. I o to chodzilo - zeby pokazac nasza wspaniala mlodziez i zebysmy mogli z niej byc dumni. Chodzilo tez o to zeby nasza mlodziez polaczyc, zeby miala ze soba kontakt i kiedys kiedy nas nie bedzie mogla byc lepsza niz nasze pokolenie ktore potrafi tylko krytykowac cudze wysilki i mogla sobie nawzajem pomagac. Byla to jedna z najbardziej udanych polskich imprez - bawili sie mlodzi i nie tak bardzo mlodzi razem i az do konca. Prowadzona byla przez wspaniala dwojke: Tadeusza is Samante bardzo ladnie i z wdziekiem. Mlodziez ma dalej ze soba przyjacielski kontakt. Same plusy.
Wielki brawa dla organizatorow ktorzy wlozyli wiele pracy w przygotowanie imprezy i dla sponsorow ktorzy pomogli finansowo.
A tym z panstwa ktorzy uwazaja ze byl to niewypal radze wlaczyc sie do pracy polonijnej. Krytykowac jest latwo ale jesli chodzi o prace to juz nie tak latwo. Beda jeszcze inne imprezy takie jak Dzien Polski i pracy jest zawsze za duzo a ludzi za malo. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jakastam...ED
  • jakastam...ED
  • 23.09.2010 10:17

Z reguly...za kulisami dzieja sie rozne rzeczy ..my.goscie.... nie patrzylismy przez niebieskie okulary..ale normalnym uczciwym wzrokiem.......oczywiscie..dziewczeta mlode wiec piekne ale uroda urodzie nigdy nie jest rowna..jesli mialy to byc wybory Miss ..wiec wyglad czyli chociazby wzrost mial tu duze znaczenie .no i wyszlo na to , ze .male jest piekne.... choc ..duze.... pozyteczne.... o inteligencji dziewczat do dzis nie wiemy ...zapomniana opcja....pominiety fakt....z nagroda publicznosci pogodzilam sie ale co do Miss ..to Vice MISS....byly naprawde o wiele ciekawsze........no i zadam pytanie..jaka Misje ma do spelnienia nasza MISS..chyba jeszcze o tym uslyszymy!!!!.jak szalec to szalec...Natomiast , panienka nr 6- Ania .. na scenie wygladala, uroczo!!! Bravo Michal..chociaz Ty zawsze trzymasz fason ..i nic nie kombinujesz ze zdjeciami!!!!!.ale jednak ..krecic ..musisz....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładna fotorelacja, oddaje klimat tej ciekawej imprezy:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawa dla odważnych, zachęcam do wypowiedzi .., tylko ja się podpisałem - proszę mieć odwagę też

Komentarz został ukrytyrozwiń
bbbb
  • bbbb
  • 23.09.2010 01:15

kolejne wybory organizowane poprzez pania Bozene to jak widze i slysze kolejny niewypal...
ha ha tak myslalam niczego dobrego niestety(ze smutkiem ) trzeba przyznac mozna bylo sie po tej imprezie jak po innych spodziewac.Moglabym wiele napisac.Pozdrowienia.