Facebook Google+ Twitter

Konkurs na doktorat im. prof. Piotra Dobrowolskiego

Wysokie nagrody pieniężne i inne nagrody rzeczowe czekają na zwycięzców konkursu za najlepsze doktoraty z zakresu współpracy i relacji polsko-niemieckich, obronione na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych w latach 2007-2008.

 / Fot. ScreenKonkurs im. prof. Piotra Dobrowolskiego ustanowiony przez Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych dla uhonorowania pamięci wielkiego erudyty i badacza zagadnień pokojowego współistnienia międzynarodowego, w szczególności pomiędzy Polską i Niemcami, organizowany jest w cyklach jednorocznych. Ma na celu przede wszystkim wspieranie badań naukowych podejmowanych przez młodych naukowców kontynuatorów idei badań niemcoznawczych.

Swoim zasięgiem konkurs obejmuje polskie uczelnie publiczne i niepubliczne, w przyszłości dąży do rozszerzenia zasięgu o uczelnie zagraniczne. Tematy podejmowane przez doktorantów mają dotyczyć zarówno sfery polityki jak i innych nauk społecznych: prawa, ekonomii i religioznawstwa, kultury, literatury, sportu, turystyki i innych, mogą również dotyczyć nauk ścisłych: techniki i współpracy w różnych gałęziach przemysłu.

Zapotrzebowanie na wyniki tego typu badań naukowych jest bardzo duże. Ideą konkursu, między innymi, jest doprowadzenie do sytuacji, aby instytucje oraz firmy poprzez zamówienia mogły wpływać na kształtowanie tematów badawczych dla późniejszego zastosowania w praktyce.

Najlepsze prace doktorskie będą publikowane, a dla autorów najciekawszych tematów będą fundowane stypendia i staże zagraniczne.

Obronione prace konkursowe oznaczone jedynie godłem autora, bez podania imienia i nazwiska należy przesłać na adres: Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych Oddział Katowice, Uniwersytet Śląski, Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice.

Do pracy konkursowej powinna być dołączona zaklejona koperta z danymi autora opatrzona tym samym godłem co praca. Termin nadsyłania prac ustanowiono na dzień 31 maj 2009 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się jesienią 2009 r., o czym uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni.

www.pdobrowolski.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.