Facebook Google+ Twitter

Konkurs na esej o dialogu międzykulturowym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-14 20:32

Narodowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na esej „Dialog to budowanie wzajemności”.

 / Fot. Logo14 listopada Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na esej - interpretację słów księdza Józefa Tischnera, stanowiących hasło obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008 w Polsce: „Dialog to budowanie wzajemności”. Prace można nadsyłać od 14 listopada 2008 r. do 12 stycznia 2009 r.

Europejski Rok Dialogu Międzykulturowego 2008, w ramach którego został ogłoszony konkurs, to inicjatywa Unii Europejskiej. Jej celem jest wspieranie budowy spójnego i otwartego społeczeństwa, w którym różne tożsamości etniczne, religijne i narodowe współistnieją ze sobą zarówno na poziomie całej wspólnoty europejskiej, jak i w obrębie poszczególnych państw członkowskich.

„Chcielibyśmy zachęcić społeczeństwo do dyskusji na temat wielokulturowości, przekonać się co dla Polaków znaczy dzisiaj dialog międzykulturowy i w jaki sposób doświadczają go w życiu” – mówi Magdalena Kopczyńska-Zych reprezentująca Narodowe Centrum Kultury, które jest organizatorem konkursu. „Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie konkursu w formie eseju, tak aby uczestnicy mieli możliwość tworzenia prac subiektywnych i prowokujących, jednocześnie w zwięzły sposób wyrażając swoje postrzeganie dialogu międzykulturowego.” – dodaje Magdalena Kopczyńska-Zych.

Prace mogą odwoływać się do wielokulturowego dziedzictwa Europy, Polski, czy regionu lub skupiać się na wyzwaniach współczesności – globalizacji, członkostwie w Unii Europejskiej, migracjach. Mogą także opowiadać o znaczeniu dialogu międzykulturowego w życiu codziennym – w pracy, w szkole czy w czasie wolnym. Nadesłane prace oceniać będą wybitni praktycy i teoretycy dialogu międzykulturowego - Ambasadorowie Roku Dialogu: Krzysztof Czyżewski, Piotr M.A. Cywiński, Janusz Witt oraz ekspert z Narodowego Centrum Kultury.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje prace poprzez przygotowany w tym celu formularz zamieszczony na stronie internetowej www.dialog2008.pl, na której znajduje się również regulamin oraz dodatkowe informacje dotyczące konkursu. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłonionych zostanie dwadzieścia prac. Autorzy pięciu najlepszych esejów zaproszeni zostaną na konferencję podsumowującą obchody Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego w Polsce. W trakcie konferencji zostaną im wręczone nagrody, w tym nagroda główna – laptop.

Szczegółowe informacje na stronie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.