Facebook Google+ Twitter

Konkurs na głos II linii metra rozstrzygnięty. Stacje będzie czytał Maciej Gudowski

Pasażerom podróżującym II linią metra będzie towarzyszyć Maciej Gudowski. Jego głos znany jest wielbicielom kina akcji. Czytał dialogi "Akademii policyjnej", "Matrixa", cyklu "James Bond", "Władcy pierścieni" czy "Transformers". Głos lektora można także usłyszeć w warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

https://flic.kr/p/7YjZzZ / Fot. Kuba Bożanowski/CC-BY 2.0W konkursie na głos II linii metra oddano prawie 55 tysięcy głosów. Plebiscyt zorganizowały wspólnie Polskie Radio i warszawski Ratusz. Wielkim zwycięzcą, którego głos już wkrótce usłyszymy w pociągach metra, jest Maciej Gudowski.

"Czuję się kredytobiorcą w banku, który nazywa się Słuchacze Polskiego Radia. Zaciągnąłem u Państwa kredyt zaufania, spłacić go pewnie nie będzie łatwo, ale obiecuję, że będę się bardzo starał" - powiedział Gudowski na antenie Polskiego Radia.

Maciej Gudowski otrzymał blisko połowę wszystkich głosów oddanych za pośrednictwem strony internetowej Radiowej Jedynki oraz krótkich wiadomości tekstowych. Prócz wyboru faworyta słuchacze mogli także pisać hasła ich wspierające. Jedno z nich brzmiało: "Krążą po mieście pogłoski, że w metrze ma gadać Gudowski. Jak będzie gadał jak w filmie, to zbudują nam metra trzecią linię" - czytamy na polskieradio.pl.

Do wyboru było sześcioro kandydatów: Krystyna Janda, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska, Andrzej Matul i Maciej Gudowski.

Zobacz także: W ponad 30 warszawskich restauracjach od 7 do 9 listopada zjesz taniej. Rusza Warsaw Restaurant Week(end)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.