Facebook Google+ Twitter

Konkurs na konkurs: Pióra w dłoń, nudę i leniuchowanie goń!

To nie "wyścig", to poszukiwanie motywacji, poszukiwanie tematów, poszukiwanie primus inter pares, albo...? Właśnie, czego? Znajdźmy konkurs, który pomoże nam znaleźć siebie!

 / Fot. Wiadomosci24.plJedni lubią konkursy, inni nie. Konkurs, to dla jednych rywalizacja, zdrowa lub nie, a dla innych motywacja do działania. Jeszcze inni kierują się po prostu żądzą nagrody.

Współzawodnictwo, to także dążenie do ulepszenia, do pierwszeństwa i doskonałości. Konkurs, to też wywołanie do tablicy ambicji, albo obudzenie leniucha, jak np. w moim przypadku. Dzięki konkursowi można powalczyć, powojować, stoczyć bój, nie tylko z tematem, z konkurentem, ale i z samym sobą, z własną jesienną apatią, czy zwykłym lenistwem.

Czy konkurs musi mieć nagrody rzeczowe lub pamiątkowe? Może mieć, aczkolwiek niekoniecznie musi, bo przecież chodzi o to, by pisać. Możemy po prostu, zmierzyć się ze sobą, z przyjacielem lub rywalem, by zdobyć wyróżnienie, albowiem uznanie czytelników jest niewątpliwie największą nagrodą. Czy macie pomysł na jakiś konkurs? Proponuję zatem:

Konkurs na konkurs

Forma materiału dziennikarskiego dowolna. Ten konkurs wyłoniłby trzy lub cztery konkursy, które poddane będą głosowaniu dzięki sondzie.

Propozycje konkursów proszę zgłaszać w komentarzach. Reguły konkursu może zaproponować jego pomysłodawca. Nagrodą w tym "konkursie na konkurs" będzie udział pomysłodawcy w jury własnego konkursu oraz upominek.

Jeśli padnie kilka równie dobrych propozycji konkursów, to można z nich skorzystać w odstępach czasowych.

Mile widziane, aczkolwiek nie sine qua non, są również oryginalne warunki konkursowe oraz pomysły na uhonorowanie zwycięzców.

Przyznam się, że skręca mnie z ciekawości jak przyjmą Autorzy oraz Czytelnicy ten konkursowy pomysł.

Do ataku! Mości Państwo, pióra w dłoń i nudę i lenistwo goń! goń goń!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Redakcja ogłosiła stały cotygodniowy konkurs fotograficzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pomysł na konkurs Mateusza Smolińskiego przyjęty
Mateusz Smoliński 27.10.2010 22:56
Ocena: Ocena pozytywna 5 Ocena negatywna 2

Może "zdjęcie miesiąca"? Fotografie potrafią ukazać bardzo wiele. Każdego miesiąca zmieniana byłaby tematyka zdjęć(coś oryginalnego), by uczestnicy mogli się wykazać swoją twórczością i pomysłowością. Jeśli aktywność byłaby wysoka- można wyróżnić kilka prac, a tą najlepszą nagrodzić jakimś upominkiem lub serdecznym uśmiechem Redakcji. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co z tym konkursem -> konkursami ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czarodziejskie słowo kasa i jak cicho się zrobiło ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Baśka
  • Baśka
  • 02.11.2010 16:08

Za takie pomysły płaci się (i to niezłe!) pieniądze agencji. Cwany pomysł, aby zrobić "burzę mózgów" i dostać gotowe rozwiązanie za darmo. A nie, przepraszam, za upominek.
Ludzie, szanujcie siebie i innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zainspirowała mnie też wystawa: link może konkurs na temat podróży do dzieciństwa?
Albo 13 najważniejszych chwil minionego roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkurs dla którego wolną inspiracją są słowa piosenki "Jestem z miasta, to widać, słychać i czuć". Tytuł może właśnie "Jestem z miasta". Propozycja do twórczości literackiej, i dokumentalnej. Dowolne wszystkie małe formy dziennikarskie. Konkurs miałby na celu pokazać okreslone miasto oczami jego mieszkańców.

Ponieważ szukając kandydatów do nagrody Grand Press zasadniczo zabrakło mi kandydatów do kategorii wywiad i dziennikarstwo śledcze to może coś w tym temacie? Warto by rozbudować to w W24. Konkurs na najciekawszy wywiad? Interesująca postać, aktualny temat, niebanalny wywiad? Co do dziennikarstwa śledczego to wyższa szkoła jazdy ale może, czemu nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym coś muzycznego. Może konkurs na najlepszą realcję z koncertu bądź recenzję muzyczną? Nagrodą byłaby np. płyta bądź bilet na jakiś ciekawy koncert. Była już w sumie literatura, to moze czas wziąć się za inną Muzę... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję konkurs dla osób pracujących i emerytów (jest ich wielu na W24) " MOJA PIERWSZA PRACA".
Przyjmijcie pierwszy materiał. link
:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

-> @ Panie Robercie - > wielkie przeprosiny.
Jakoś mi się te limeryki z tamtymi o drzewach zmieszały. Jeszcze raz przepraszam.
Nie było moim zamiarem pominąć Pana pomysłu.
Jednak chochlik miał chyba jakiś skryty cel. Już tutaj tyle politycznej "krwi" się polało i serwis tak się rozgrzewał do białości z podziałów politycznych, że chyba chochlik celowo schował przede mną te ośmieszające polityków limeryki.
Myślę , że taki apolityczne konkursy lepiej wyjdą nam na zdrowie. ;))
Pozdrawiam i czekam na coś w zamian.
;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.