Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12577 miejsce

Konkurs na krótki metraż. Sex w shortach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-16 12:37

Dystrybutor filmowy Sectator zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu na film krótkometrażowy "Sex w shortach". Wszyscy twórcy filmowi, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, będą mogli zmierzyć się z erotyką.

 / Fot. plakatZwycięski film zostanie wprowadzony do kin wiosną 2013 wraz z wybranym przez dystrybutora filmem pełnometrażowym. Ponad to ukaże się on w kinach studyjnych na terenie Polski.

Filmy, które wezmą udział w konkursie, muszą poruszać się w obrębie gatunku jakim jest film erotyczny, ukazujący piękno ludzkiego ciała i aktu seksualnego. Mają one skupiać uwagę odbiorcy na uczuciu łączącym partnerów, akcentując przy tym miłość zmysłową. Film może trwać maksymalnie 10 minut, łącznie z napisami. Musi zawierać tytuł, napisy początkowe i końcowe. Prace mogą mieć formę dowolną, może to być animacja, film kukiełkowy czy też krótka fabuła. Filmy o zabarwieniu pornograficznym nie będą brane pod uwagę.

Nadesłane filmy obejrzy jury w składzie: dziennikarze - Anna Serdiukow, Anna Tatarska, Piotr Szygalski, aktor Wojciech Solarz, reżyser teatralny i producent filmowy Wojtek Maryański oraz prezes Spectatora Marek Poznerowicz. Prace można przesyłać do 15 stycznia 2013 roku, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 lutego.

Najbardziej znanymi filmami erotycznymi są "Ostatnie tango w Paryżu", "Basen", "Lolita", "Dziewięć i pół tygodnia", "Gorzkie gody" oraz "Nagi instynkt". Od lat przekraczały one tabu, pobudzały fantazje widzów, pozwalały wyzwolić się z sztywnych norm narzuconych przez społeczeństwo lub religię. Sceny erotyczne, wywołując szok a niekiedy nawet oburzenie, wpływały na rozwój kina. Tworzone były przez największych twórców filmowych: Polańskiego, Ozona, Almodovara, Bertollucciego czy Kronenberga.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie spectator.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.