Facebook Google+ Twitter

Konkurs na Polaka Roku w Holandii

Do 16 października można nominować Polaka wyróżniającego się na tle pozostałych przybyszów z naszego rodzimego kraju.

Organizacją konkursu zajmuje się Polsko-Niderlandzkie Stowarzyszenie Kulturalne (PNKV), Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polsko-Niderlandzkich (VPNO) i OTTO Work Force.

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o tym, że Polacy mieszkający w Holandii są źle postrzegani przez rdzennych mieszkańców tego państwa. W zerwaniu z niekorzystnym obrazem naszych rodaków w kraju tulipanów, ma pomóc organizowany w tym roku konkurs na Polaka Roku w Holandii.

W ostatnich latach, Polacy w pogoni za wyższym standardem życia, emigrowali do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mało kto pamięta, że niewielki kraj Beneluksu również bardzo często wybierany jest jako miejsce, z którym swoją przyszłość wiążą Polacy.

Negatywny wizerunek Polaków w Holandii, to suma wypadkowa kilku podstawowych faktów. Przede wszystkim, w bardziej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej, miejscowi są zrażeni do imigrantów. Szczególna w tym zasługa obywateli państw pozaeuropejskich, którzy po przyjeździe nie chcą się asymilować, koncentrując się jedynie na czerpaniu korzyści materialnych z bogato rozwiniętego programu socjalnego.

Niestety wpisują się w to także niektórzy z naszych rodaków, chcąc przy niewielkim nakładzie pracy zdobyć pieniądze na utrzymanie. Jednak znakomita większość jest gotowa podjąć uczciwą pracę zarobkową i zadomowić się na dłużej. Jednak problemem jest bariera językowa. Mowa królestwa Holandii nie jest popularna w innych krajach i nie należy do najłatwiejszych, dlatego przybyłym potrzeba czasu by władać nim biegle.

Holenderska Polonia, chcąc konsolidacji przybyszów znad Wisły i poprawy ich wizerunku w Niderlandach, założyła fundację Polonus, która pod swoją agendą organizuje konkurs mający na celu promocję działalności Polaków w Holandii. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: Biznes, Kultura, Nauka i Technika, Młody Polak Sukcesu oraz Honorowy Polonus, dla Holendra, będącego osobą o szczególnym wpływie na integrację Polonii w królestwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.