Facebook Google+ Twitter

Konkurs na Polaka Roku w Irlandii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-05 11:44

Konkurs organizowany jest na terenie ROI po raz pierwszy. Jednak ogromne zainteresowanie i ilość zgłaszanych kandydatur świadczą wyraźnie o zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy.

Plakat promujący Wielka Galę w Dublinie / Fot. Marta Tubek Polish Community in IrelandOrganizatorem konkursu w Irlandii jest legalnie zarejestrowane na Zielonej Wyspie stowarzyszenie Polish Community In Ireland, które od stycznia 2011, współpracując
z organizacjami, wyłoniło najpierw komisję ekspertów, która następnie zdecydowała o wynikach konkursu.

W dniu 6 lutego 2011 roku w siedzibie Polskiej Szkoły przy Ambasadzie RP w Dublinie odbyło się drugie spotkanie członków Komisji, której zadaniem było rzetelna ocena napływających w ramach konkursu zgłoszeń oraz wyłonienie zwycięzców tego konkursu. Komisja ekspercka konkursu w Irlandii postanowiła, że ze względu na fakt, iż konkurs odbywa się na terenie Republiki Irlandii, kandydatury do konkursu mogły być zgłaszane nie tylko przez organizacje polonijne, ale również przez organizacje irlandzkie.

Konkurs organizowany jest na terenie ROI po raz pierwszy. Jednak ogromne zainteresowanie i ilość zgłaszanych kandydatur świadczą wyraźnie o zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy. Konkurs przede wszystkim promuje polskie marki i talenty, ale także daje okazję do zaistnienia często lokalnych, nieszukających rozgłosu organizacji na szerszej arenie.
Zdobycie tytułu w tym prestiżowym konkursie to prawdziwy zaszczyt i niebywałe wyróżnienie. Poniżej przypominamy w skrócie zasady konkursu.

Konkurs przeprowadzany był w 5 kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość, „Młody Polak”
W kategorii:
Biznes - kandydatami mogą być osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą.
Kultura - kandydatami mogą być zarówno osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, malarze itp., nawiązujący w swojej twórczości do Polski, jak również osoby działające na rzecz promocji kultury polskiej w kraju swojego zamieszkania, utrzymujący stałe kontakty z Polską, sławiący walory naszej Ojczyzny podczas organizowanych imprez, koncertów, wystaw, spotkań, uroczystości i innych wydarzeń o charakterze artystycznym.
Nauka - kandydatami mogą być osoby, które prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w placówkach funkcjonujących poza granicami Polski.
Osobowość - kandydatami mogą być osoby, wyróżniające się aktywnością, zaradnością inicjatywą , np. w życiu społecznym (w tym działalność charytatywna),
Młody Polak – kandydatami mogą być osoby, które nie ukończyły 30. roku życia, które
odniosły sukces w jednej z powyższych kategorii lub, których działalność w sposób pozytywny oddziałuje na lokalną społeczność i przyczynia sie do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski wśród lokalnej społeczności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.