Facebook Google+ Twitter

Konkurs na Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-06 10:46

Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu organizuje konkurs dla firm z Warmii i Mazur. Celem konkursu jest promocja postaw społecznej odpowiedzialności biznesu wśród MIKRO, MAŁYCH i ŚREDNICH przedsiębiorstw.

Konkurs na Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS skierowany jest do przedsiębiorców z woj. warmińsko-mazurskiego, którzy swoją działalnością sprzyjają wdrażaniu najwyższej jakości produktów, usług bądź procesów zarządzania, a także wspierają rozwój lokalnych społeczności i szanują środowisko naturalne. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 kwietnia br. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Niezwykle istotną kwestią jest wyróżnianie przedsiębiorstw, które działają w oparciu o standardy społecznej odpowiedzialności biznesu. Ideą konkursu jest promowanie dobrych praktyk CSR obecnych w regionie. Często zdarza się, że przedsiębiorcy nie wiedzą, że postępując etycznie i transparentnie wdrażają narzędzia CSR. Dlatego tak ważne jest, by budzić świadomość i nagradzać tych, którzy swoim profilem działalności wspierają lokalną społeczność, swoje środowisko pracy, a także z szacunkiem odnoszą się do środowiska naturalnego.” – powiedziała Eliza Popławska – Jodko, kierownik projektu.

Do konkursu mogą być zgłaszane przedsiębiorstwa z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, które prowadzą działalność gospodarczą – produkcyjną, handlową lub usługową. Kandydata do konkursu może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna, bądź organizacja posiadająca osobowość prawną. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu spośród przedsiębiorców, którzy osiągnęli najwyższe oceny w trzech kategoriach: najwyższa jakość, zaangażowanie i wspieranie rozwoju lokalnego oraz szczególna dbałość o środowisko naturalne. Rozstrzygnięcie i przyznanie nagród będzie miało miejsce w czerwcu 2014 roku.

Konkurs na Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS jest elementem działań Forum WaMaBOSS na rzecz wdrażania i promowania idei społecznej odpowiedzialności biznesu wśród przedsiębiorców z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, oraz inicjowania współpracy przedsiębiorstw z instytucjami, organizacjami i lokalną społecznością.*******
Forum WaMaBoss
Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu zostało powołane w 2012 w Olsztynie w ramach projektu realizowanego przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych. Forum WaMaBoss zostało zawiązane na rzecz popularyzacji efektywnej współpracy przedsiębiorstw z instytucjami, organizacjami i lokalną społecznością. Zadaniem tej innowacyjnej formuły jest wspieranie skutecznego wdrażania koncepcji biznesu odpowiedzialnego społecznie w sektorze Mikro Małych i Średnich Przedsiębiorstw na Warmii i Mazurach. Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu propaguje pozytywne wzorce i najlepsze inicjatywy, służące stworzeniu społecznej przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz inicjowanie nowych rozwiązań w zakresie odpowiedzialności społecznej pracodawców. Więcej informacji na temat Forum WaMaBoss na stronie www.centrum-csr.com .
Więcej informacji udziela:
Daria Kozieja
tel. 603 110 172
e-mail: d.kozieja@atchristie.com


(Daria Kozieja)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.