Facebook Google+ Twitter

Konkurs na reportaż „Polska zza siódmej miedzy”. Wygraj 20 tys. zł!

Większość ludzi, zwłaszcza tych w sile wieku, zapewne pamięta postać Maćka Szumowskiego, legendarnego naczelnego Gazety Krakowskiej. Dziennikarza i redaktora, który uczył młodych odróżniać prawdę od fałszu.

Był zarazem dziennikarzem i człowiekiem, dla którego losy jednostek były zawsze najważniejsze. Dziś szukamy jego następców. Maciek kierował gazetą przez 13 miesięcy i 13 dni, w latach 1980-81. W tym czasie udowodnił, że nawet w totalitarnym państwie można być rzetelnym, uczciwym dziennikarzem.

Gazeta Krakowska, Telewizja TVN oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Maćka Szumowskiego ogłasza I Konkurs im. Macieja Szumowskiego, na reportaż „Polska zza siódmej miedzy”. Tytuł zaczerpnięty został z cyklu telewizyjnych reportaży zrealizowanych przez Maćka Szumowskiego. Organizatorzy chcieliby, aby uczestnicy konkursu spróbowali równie ciekawie i wnikliwie przedstawić dzisiejszą Polskę i Polaków, ich problemy oraz życie – jak to robił przed laty Szumowski, dla którego losy jednostek były najważniejsze.

Obecnie najpoważniejszym problemem dla nas wszystkich jest praca, trudności z jej zdobyciem. Czy w związku z tym, by móc zrealizować marzenia, ambicje, trzeba opuszczać małą lub dużą ojczyznę, czyli rodzinną wieś, miasto lub kraj?

Zasady:

Udział w konkursie mogą wziąć osoby do 35. roku życia.

• Prace, nigdzie dotąd nie publikowane, o objętości nie przekraczającej 10 tys. znaków, należy przesłać pod adresem redakcji Gazety Krakowskiej – Kraków, al. Pokoju 3 – do 15 listopada br.


Nagrody

Suma nagród wynosi 50 tys. złotych. Pierwsza nagroda „Grand Prix” wynosi 20 tys. złotych.


Jury
Przewodniczącym jury oceniającego nadesłane reportaże jest Stefan Bratkowski.

Regulamin
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec grudnia 2006 r. Najlepsze prace mają szansę posłużyć jako scenariusz do realizacji reportażu przez TVN. Zapoznaj się z regulaminem.

Czytaj też: Sprowadźcie mi tutaj Maćka- wspomnienia o Maćku Szumowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.10.2006 14:17

OK ja mam takie pytanie..... Czy tematem jest tylko bezrobocie, praca itd?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.