Facebook Google+ Twitter

Konkurs na tekst NIEnewsowy

Nadszedł czas na kolejny konkurs na tekst o tematyce nienewsowej. W kwietniu z powodu małej ilości zgłoszonych artykułów, nikt nie otrzymał nagrody, a przecież wszyscy ciężko pracowali. Nie dopuśćmy do upadku tego konkursu.

Po niepowodzeniach poprzedniej edycji konkursu, wiele osób żyło w przekonaniu, że cała sprawa upadła. Oświadczam, że tak nie jest! Zgłosiłam się jako koordynator do tego przedsięwzięcia z dwóch powodów.

Po pierwsze, to niezwykła okazja by nagrodzić ludzi, którzy z wielką pasją piszą felietony, relacje sportowe, recenzje, komentarze, opinie, reportaże, robią galerię, czy nagrywają filmy, a na newsy najnormalniej brakuje im czasu. To szansa, by nagrodzić raz w miesiącu jednego z nas, Dziennikarzy Obywatelskich, za trud jaki musi podjąć by opisać nurtujące go zjawisko.

Po drugie, jest to w pewien sposób forma zadośćuczynienia, gdyż sama do pierwszej edycji nie wysłałam swoich typów i bardzo tego żałuję. Przypuszczam, że po ogłoszeniu poprzednich wyników, nie tylko ja poczułam, że zawiodłam. Przecież jesteśmy społeczeństwem, które potrafi ze sobą współpracować, wiele artykułów czy galerii tworzyliśmy razem, więc tym razem wybierzmy wspólnie kogoś, kto w maju napisał bardzo ciekawy artykuł i nagrodźmy go. Gorąco namawiam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na tekst nienewsowy.

Czekam na wasze propozycje od 1 do 3 czerwca. Mój adres mailowy to m123564@poczta.onet.pl. Regulamin konkursu można przeczytaćtutaj.
Drodzy Autorzy liczę na was!! :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

a cóż to za spam o torbach ekologicznych? No prawie mnie zniechęciłeś bracie do ekologii. Spamować też trzeba z głową... Aż mnie kusi usunąć ten wpis bo pasuje tu jak kwiatek do kożucha.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.06.2008 01:24

"niektóre kraje z wyjątkami takimi jak Mediolan" - tu bym się nie do końca zgodził.... ale temat rzeczywiście ciekawy, mimo jakiegoś podtekstu reklamowego. Czasami - my: nie specjaliści - gubimy się w pozornych oczywistościach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

no ja też nie znajduje związku między torbami a konkursem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.05.2008 23:39

He?

Torby papierowe, moze i foliowe, pomagaja niektorym w momencie, gdy nasz samolot wpada w dziure powietrzna i ulega turbulencjom... :)

Hm... komentarz ciekawy, jednak trudno mi znalezsc zwiazek z tematem artykulu :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Torby papierowe są proekologiczne tylko wtedy, gdy ich skład zawiera w dużym stopniu papiery przetworzone wcześniej np. papiery makulaturowe lub są wytwarane z papieru produkowanego z drzew, które są z tzw. lasów przemysłowych (w Polsce takich nie ma). Zatem ostrożnie delektujmy się "ekologiczną" interpretacją toreb papierowych, gdyż produkcja toreb z papieru to w jakimś stopniu wyniszczanie lasów krajowych lub z importu (również z Chin, gdzie dodatkowo przyokazji są wyniszczani ludzie tam pracujący).

2.Torby foliowe, woreczki foliowe, inne opakowania jednorazowe z tzw. plastiku są negatywnie postrzegane, gdyż rozkładają się setki lat i szpecą krajobraz, ale czy ktoś pomyślał lub zechciał się dowiedzieć, że mają bardzo dużą zaletę: można je wielokrotnie przetwarzać po recyklingu i tym samym zaoszczędzić zmniejszeniem zużycia ropy naftowej, która drożeje i dobrem z naszej matki ziemi - problem w tym, że politycy rządowi i lokalni przez lata nie zadbali o właściwe segregowanie śmieci (znam przypadki stawiania pojemników do segregacji, a przyjeżdzająca ciężarówka wszystkie razem sypała do swojego kontenera). Czy ktoś próbuje nas porównać z Europą, która ma dobre wyniki poziomów odzyskiwalności plastiku, szkła, aluminium, papieru (przynajmniej niektóre kraje z wyjątkami takimi jak Mediolan). U nas tylko aluminium dobrze wygląda w statystykach, gdyż "zbieracze" mają jakieś pieniądze dając je do sortowni i punktów skupu m.in. puszek.

3. Dyrektywy UE, które od tego roku musi zaimplementować Polska w zakresie limitów odzysku i recyklingu w końcu wymuszą po pierwsze rejestrowanie się firm w Urzędach Marszałkowskich w celu rozliczenia się i płacenie za wytwarzanie śmieci z opakowań, po drugie wyeliminują z rynku firmy zajmujące się zbieraniem, recyklingiem i utylizacą śmieci z opakowań w sposób nierzetelny lub nieuczciwy (sporo tych firm po prostu oszukuje Skarb Państwa na zasadzie brania pieniędzy od firm przekazujących odpady).
4. Torby proekologiczne to również te wielokrotnego użytku, ale w Polsce niestety ponad 90% z nich jest produkcji chińskiej, więc biorąc pod uwagę, że ekologia to zrównoważony rozwój mający wiele wspólnego z etyką pokazuje, że zamiast sprawdzać skąd przychodzą te torby to delektujemy się ich smakiem zapominając, że prawdopodobnie ciężko pracował na ich wytworzenie za symboliczne pie niądze w nieludzkich warunkach mały azjata.

5. Jest światełko w tunelu w opakowaniach z tworzyw biodegradowalnych czyli folia z tzw. kukurydzy i innych opatentowanych surowców organicznych dających możliwość kompostowania i szybkiego rozkładu: więcej info na: http://www.outsourcing.edu.pl/pl/article/details/type/scientific/id/108

Komentarz został ukrytyrozwiń

zgadzam się, może tym razem wyjdzie nam lepiej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.05.2008 08:46

Z małej ilości też można było coś wybrać. Od czegoś trzeba zacząć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.