Facebook Google+ Twitter

Konkurs na tekst NIEnewsowy - lipcowy półfinał

Z przyjemnością ogłaszam, że w miesiącu lipcu wyłonionych zostało sześciu kandydatów, w konkursie na tekst NIEnewsowy. Zobaczcie i zagłosujcie na najlepszego!

 / Fot. Materiały własneKolejny konkurs, kolejne wyzwanie i znów stresy wywołane niepewnością czy znajdzie się odpowiednia liczba głosów, by wyłonić półfinalistów. Na szczęście i tym razem znaleźli się niezawodni dziennikarze obywatelscy, którzy przysłali swoje propozycje. Muszę jednak z przykrością stwierdzić, że takich osób było mniej niż w poprzednim miesiącu, bo tylko 15. Jednak wiem, że są przecież wakacje i ludzie udali się na zasłużony odpoczynek, dlatego też tą małą frekwencję zwalam na barki letnich wojaży.

Statystyka
Wśród nadesłanych zgłoszeń, znalazło się 35 artykułów, z których wyłoniono 6 półfinalistów, z pośród których wybierzecie Drodzy Autorzy tego najlepszego. Będzie to możliwe za pomocą sondy umieszczonej w tym tekście. Kilka artykułów, nie mogło wziąć udziału w głosowaniu, ponieważ zostały napisane w innych miesiącach, a pod uwagę brane są tylko te z lipca. Glosowanie na najlepszy tekst NIEnewsowy odbywać się będzie od momentu ukazania się tego artykułu, aż do 7 sierpnia. Serdecznie zapraszam!

Półfinaliści

Jadwiga Kowalczyk - "Zwykła podróż człowieka poczciwego". Autorka opowiada o powrocie do domu, polską komunikacją miejską. Sami rozumiecie, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Jadwiga Kowalczyk - "Umierajmy zanim zaczniemy nosić pampersy". To tekst, w którym Pani Jadwiga porusza temat absurdalnego rozporządzenia NFZ odnośnie opieki nad ludźmi w naszym kraju.

Maciek Lewandowski - "O ludziach, którzy odzyskują wspomnienia". Artykuł ten opowiada historię ludzi, którzy w wyniku klęski żywiołowej stracili wszystko. Pozostały tylko stare, poniszczone fotografie, które dwoje dziennikarzy postanowiło odrestaurować, by przywrócić ludziom ich wspomnienia.

Tomek Sroczyński - "Pedofilia w internecie w konwencji fpp". Autor postanawia sprawdzić jak działają czaty w obecnych czasach i czy są one zagrożeniem dla małych dzieci. Tekst Tomka został nagrodzony przez redakcję Wiadomości24, nagrodą za najlepszy artykuł tygodnia.

Marta Wieszczycka - "Nauczcie się pisać reportaże doskonałe". Recenzja książki pt:"Polski hydraulik", opowiadająca o tym jak niezwykłym reportażystą jest sam autor Maciej Zaremba.

Sławomir Żylak - "Jak buduje się statki na lądzie". Galeria ta przedstawia historię pewnego statku, który został ochrzczony imieniem Teresa.

Oto nasi półfinaliści. Głosujmy więc!

UWAGA OD REDAKCJI. Głosowanie zostało zakończone. Najwięcej głosów otrzymał tekst pt. Pedofilia w internecie w konwencji FPP". Laureatowi - Tomkowi Sroczyńskiemu gratulujemy. Tomek otrzymuje nagrodę - 150 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a wiec mamy zwycięzce teraz czekamy na oficjalne ogłoszenie redakcji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy wyniki zostały już oficjalnie ogłoszone?

Komentarz został ukrytyrozwiń

oddałem głos, ciekawe kto wygra :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.