Facebook Google+ Twitter

Konkurs na tekst NIEnewsowy - półfinał

Udało się! Drodzy Autorzy wybraliście pięć osób, które waszym zdaniem warto nagrodzić. Z radością ogłaszam wyniki majowego konkursu na tekst nienewsowy.

W24. / Fot. screenPo niepowodzeniach kwietniowego konkursu, z niepokojem czekałam na propozycje artykułów, którym warto się przyjrzeć. Zastanawiałam się czy będzie ich wystarczająco dużo by kogoś wybrać. Obawiałam się, że żadne z proponowanych tekstów nie będą się pokrywać i gorączkowo myślałam nad tym, jak zachęcić Was Drodzy Autorzy do współpracy przy tym przedsięwzięciu. Cieszę się niezmiernie, że wszystkie moje obawy rozwialiście i Wasze propozycje do mnie dotarły.

Grupa osób, które wzięły udział w tym konkursie, nie jest duża, dlatego też jestem w stanie podać tylko 5 artykułów, a nie 6, tak jak w regulaminie, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. Początki bywają ciężkie, ale nie ma co się załamywać, następnym razem będzie lepiej. Przejdźmy do sedna sprawy.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się:

Beata Biały ze swoim felietonem pt.: "Prezent dla Pani Geni"
To opowieść o jednym, niby zwykłym Dniu Dziecka, w którym pomoc pewnej starszej Pani spowodowała, że dzień ten zapadł autorce głęboko w pamięć.

Klara Maj z tekstem pt.:"Panowie w rurkach, czyli subiektywna opowiastka koncertowa", gdzie w zabawny sposób opowiada o swoich przeżyciach z koncertu zespołu metalowego "Metalika", jaki odbył się w Chorzowie.

Olga Wiśniowska z tekstem pt.: "Bo w życiu trzeba mieć dobry plan", w którym opowiada historię Tomka, który by zarobić, pojechał na misję wojskową.

Maciej Lewandowski z historyjką pt.: "Szkockie chmury, senność i suszenie bielizny". Autor opisuje ciężkie przeżycia szkockich gospodyń domowych, z niby tak prozaiczną rzeczą, jakie jest pranie, a raczej jego suszenie.

Marek Bonarski z artykułem pt.: "Codzienność - historia jednej fotografii". Autor opowiada o wsi gdzieś pod Krakowem, gdzie życie toczy się powoli, w ciszy i spokoju, co jest przecież w obecnym świecie tak niezwykłe.

Głosowanie trwa od 5 do 7 czerwca włącznie i odbywa się za pomocą sondy umieszczonej w tym tekście. Wyniki zostaną ogłoszone w niedziele 8 czerwca. Osoba, która zbierze największą ilość głosów wygrywa. Głosujmy więc!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

przyznaję - info było praktycznie niezauważalne. tylko dla wtajmniczonych. a może o to redakcji chodziło? tak jak najbarzdziej snobistyczne kluby są schowane, trzeba wiedzieć, gdzie wejść, tak wszystko co dotyczyło konkursu było ukryte...
oczywiście Małgosia zrobiła co w jej mocy i za to wielkie dzięki dla niej.
nie jest problemem osoba, która zaopiekuje się następną edycją, tylko podejście redakcji do konkursu...
miejmy nadzieję, że tylko w tym przypadku tak się stało i za miesiąc będzie o niebo lepiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie podoba mi się że wyniki konkursu przeszły "bokiem", gdzieś tam w szarym końcu tekstu o nagrodzie tygodnia. Konkurs rodzi się w bólach a Redakcja jeszcze te bóle zwiększa. Najpierw mimo zapisu w regulaminie konkurs nie został wyróżniony na pierwszej stronie (stało się to kilku przypomnieniach dopiero), potem padła sonda (zgoda że to czynnik losowy) a na koniec wyniki wciśnięto gdzieś pod koniec tekstu o nagrodzie tygodnia. Takie działania mają przyciągnąć więcej chętnych do udziału w konkursie? Nie sądzę... Jest ktoś chętny do opieki nad następną edycją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję Pawle za wyjaśnienia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze względu na kłopoty techniczne z sondą i dzisiejszy wieczór. Podamy jutro, razem z info. o nagrodzie za news tygodnia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

okazuje się, że dopiero jutro, redakcja zmieniła termin

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedy oficjalne wyniki? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale mam wrażenie że sonda się przy okazji zresetowała, dobrze że w nowej wersji lider pozostał ten sam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dowiedziałam się właśnie, że były problemy techniczne i dlatego sonda zniknęła, tak samo znikające pióra są wynikiem tego

Komentarz został ukrytyrozwiń

chodzi mi o o że wyniki są trochę inne niż były wczoraj, wygląda na to jakby sonda była zrobiona od nowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

co się stało z sondą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.