Facebook Google+ Twitter

Konkurs. Nauka ekonomii z kreskówki? Dlaczego nie!

W jaki sposób zachęcić uczniów do poznawania zagadnień związanych z gospodarką? Najlepiej za pomocą niecodziennej, animowanej formy nauki połączonej z atrakcyjnymi nagrodami.

 / Fot. ScreenTylko do 5 czerwca gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą się spotkać z bohaterami edukacyjnych kreskówek: Eugeniuszem Locim, Wynalazcą, Królem i ich licznymi przyjaciółmi w konkursie Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne. Organizatorami konkursu są: Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

Nauka ekonomii może być przyjemna

Konkurs to jedna z nielicznych inicjatyw edukacyjnych wykorzystujących animacje do wyjaśnienia pojęć z dziedziny ekonomii i finansów. Cykl 12 filmów animowanych dostępny jest na stronie edukator.pl oraz nbportal.pl. Każda kreskówka wyjaśnia istotę wybranego pojęcia z dziedziny ekonomii, finansów, gospodarki. W tej edycji są to: cykl koniunkturalny, działalność gospodarcza, emerytura, globalizacja, kredyty, migracje zarobkowe, przedsiębiorczość, płatności bezgotówkowe, system płatniczy, ubezpieczenia, własność prywatna i wolny rynek.

W konkursie mogą brać udział uczniowie, pod bacznym okiem nauczycieli i opiekunów. Wystarczy, że obejrzą edukacyjne kreskówki na stronie edukator.pl, zarejestrują się za pomocą specjalnego formularza, odpowiedzą na losowo wybrane pytania dotyczące prezentowanych w animacjach pojęć ekonomicznych (można to zrobić tylko raz) oraz wymyślą hasło promujące cały tegoroczny cykl filmów konkursowych.

Organizatorzy przewidzieli dodatkowe prezenty dla 2000 szkół, które zgłoszą się do konkursu. Na życzenie, wyrażone w specjalnym formularzu znajdującym się na edukator.pl,
szkoły te otrzymają DVD z 12 filmami animowanymi, które można będzie wykorzystać jako materiał wspierający zajęcia z wiedzy o społeczeństwie oraz przedsiębiorczości również po zakończeniu konkursu. Pomocne są także publikowane na stronie scenariusze zajęć lekcyjnych, przy realizacji których można z powodzeniem wykorzystać filmy konkursowe.

Konkurs potrwa do 5 czerwca 2009 r., a jego wyniki zostaną ogłoszone do 19 czerwca. Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie edukator.pl.
Patronat medialny nad konkursem objęły Media Regionalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

na stronach NBP, jeśli się dobrze poszuka, jest sporo bardzo fajnie zrobionych prezentacji multimedialnych np o istocie podatków

gdyby społeczeństwo to obejrzało i zrozumiało to już żadna partia socjalistyczna nie doszła by do władzy w Polsce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.