Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28286 miejsce

Konkurs o puchar Prezesa SEP rozstrzygnięty!

W czwartek, w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych odbył się konkurs o puchar Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Egzamin pisemny / Fot. Kamil ĆwiklińskiW konkursie brały udział trzyosobowe drużyny, w których skład weszli uczniowie z ZSP nr 2 w Wejherowie, ZST i ZSCHiE w Gdyni. Już o godz. 8 rozpoczął się egzamin pisemny.

Wkręcając śrubkę / Fot. Kamil ĆwiklińskiPo egzaminie na zespoły czekały stanowiska, na których uczestnicy musieli podłączyć silnik trójfazowy i zabezpieczyć obwód zgodnie ze schematem. Mimo kilku błędów i zwarć, jako pierwsza zadanie wykonała trójka uczniów z ZSCHiE.

Po wysiłku umysłowym nadszedł czas na konkurencje sprawnościowe. Każda z drużyn musiała przebiec przez tor z przeszkodami, złożyć piłkę do metalu i na koniec przeciąć nią gruby przewód.

Zawisł / Fot. Kamil ĆwiklińskiPo kolejnym wysiłku odbyło się szkolenie, również w formie konkurencji. Sprawdzano znajomość pierwszej pomocy przy porażeniu. Każdy uczestnik kolejno był obwiązywany uprzężą przez kolegów z zespołu i zawisał na drabinkach. To pozwoliło uczestnikom zapoznać się z zabezpieczeniami wysokościowymi. Praca elektryka wysokościowego jest jednym z najniebezpieczniejszych zawodów.

wręczenie pucharu / Fot. Kamil ĆwiklińskiNa koniec oczywiście wszystkim wręczono dyplomy i gadżety, a zwycięzcom puchar. Gratulacje dla trójki z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.