Facebook Google+ Twitter

Konkurs: Ostatni w starym i pierwszy w nowym

W tym tygodniu z lekkim opóźnieniem – był sylwester – rozstrzygamy nasz konkurs na teksty tygodnia. Dodatkowo postanowiliśmy przyznać nagrodę za debiut tygodnia – autorowi, który w ostatnim tygodniu przysłał swój pierwszy tekst i co ważne wypełnił – łącznie ze zdjęciem swój profil.

/fot. ArchiwumZa najlepszy debiutancki tekst ubiegłego tygodnia uznaliśmy materiał „Obywatele Bułgarii i Rumunii, witajcie w domu ” – autorstwa Aleksandra Zbigniewa Zioły. Uznaliśmy, że autor – chociaż pisał pierwszy swój tekst, to doskonale zrozumiał, na jakich materiałach nam zależy. Bez problemu uzupełnił swój materiał i podał źródła. Olku, gratulujemy i witaj wśród autorów Wiadomości24.pl. W nagrodę Olek otrzyma od nas kalendarz na 2007 rok oraz książkę "Miasto Boga" - Paulo Linsa.

Teksty tygodnia

Jak zwykle mieliśmy spore problemy z wyborem zwycięzców. Dobrych tekstów było sporo i wybór naj, naj - naprawdę sprawiał trochę kłopotów. Po dobrej godzinie dyskusji jury redakcyjne postanowiło przyznać nagrody:

- Jerzemu Tomaszewskiemu za tekst „Mors spod Wawelu przepłynął Wisłę ”. Tekst Jurka postanowiliśmy wyróżnić ze względu na jego typowo informacyjnych charakter. Jest to też wyraźny sygnał, że takie teksty będziemy promować. W nagrodę Jurkowi wyślemy książkę "Chłopcy Murrowa" Stanleya Clouda i Lyynne'a Olsona.

- Kubie Kwaśnikowi za tekst „Niebezpieczne fajerwerki ”. Kuba zrobił dobry tekst informacyjny – zadzwonił do szpitala, do sklepów   z fajerwerkami. Materiał Kuby to przykład, że każdy temat – nawet taki sam się narzucający, jak fajerwerki w sylwestra, można zrobić w przyzwoity, profesjonalny sposób. Kubie prześlemy nominowany do Oscara film "Memento" na dvd.

- Pauli Poniewierzy za tekst: „Co jest „loca” podczas tegorocznego sylwestra? Dowiesz się u kosmetyczki ". Paula pokazała, że dziennikarz jest zawsze, powtarzam zawsze - dziennikarzem. Nawet u kosmetyczki można znaleźć fajny temat. W nagrodę Pauli prześlemy "Przesunąć horyzont" Martyny Wojciechowskiej.

- Damianowi Klamce - „Fotoreportaż. Noworoczny trening Cracovii ” – Damian, naprawdę świetne zdjęcia, których nie powstydziłaby się żadna gazeta. Poza tym w zestawie zdjęć widać pewną myśl. Widać, że autor pewnie z kilkudziesięciu różnych fotografii wybrał te, które najlepiej oddają atmosferę tego treningu. Do Damiana wędruje "Modlitwa o deszcz" Wojciecha Jagielskiego.

Postanowiliśmy specjalnie wyróżnić kilka materiałów:
Agnieszki Gierczak – „Sylwester dla kinomaniaków ”, Łukasza Solskiego – „Przemyśl: Po sankach czas na łyżwy ”, Marka Iwaniszyna – „Pięć powodów do dumy polskiego sportu AD 2006 ”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Kochani. Gratuluję wszystkim nagrodzonym.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję pięknie za wyróżnienie mojego tekstu.
Nagrodzonym i pozostałym wyróżnionym gratuluje...
...a pozostałych pozdrawiam;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję nagrodzonym, więc sobie także :) Cieszę się, że wreszcie dostałem + za zdjęcia!!!
PS Do rozmyślań dla redakcji - KRAKÓW RZĄDZI! hihihi Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie wszedłem na W24, a tu już taka miła niespodzianka. :D Dziękuję pięknie i gratuluję pozostałym zwycięzcom i wyróżnionym ! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.