Facebook Google+ Twitter

Konkurs piosenki Jacka Kaczmarskiego

W Mrągowie zostanie uczczona pamięć Jacka Kaczmarskiego. W rocznicę jego śmierci organizowany jest konkurs piosenki barda Solidarności. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na organizację kolonii dla dzieci z rodzin najuboższych.

Koncert, który odbędzie się 10 kwietnia w mrągowskim Jazz Clubie, organizuje Stowarzyszenie „Synapsa”, które zajmuje się pomocą społeczną.
- Koncert będzie się składał z dwóch części - mówi gazecie Wiadomosci24.pl Aneta Szapiel, inicjatorka i organizatorka przedsięwzięcia - Pierwsza część, to konkurs, w którym uczestnicy zaprezentują przygotowane przez siebie utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. Druga część koncertu to wspólny występ Czerwonego Tulipana i mrągowskiego chóru Schola Vocale.

Czerwony Tulipan to słynna kabaretowa grupa muzyczna z Olsztyna. Chór Schola Vocale to lokalna formacja składająca się z młodych, mrągowskich wokalistów pod batutą dyrygenta Cezarego Nowakowskiego.
Jacek Kaczmarski /http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Jacek_Kaczmarski.jpg / Fot. Piotr Uba/wikipedia

Organizatorzy poinformowali, że zgłosiło się 18 wykonawców z powiatów: mrągowskiego, kętrzyńskiego, piskiego, a nawet z Warszawy. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom, a trzej najlepsi – nagrody pieniężne lub rzeczowe.
- Dodatkowo zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci kwalifikacji do konkursu głównego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego, organizowanego w Kołobrzegu 1 sierpnia. - dodaje Aneta Szapiel.

W trakcie koncertu przeprowadzona zostanie aukcja, a wśród licytowanych przedmiotów są m.in. płyty (z autografami) Anny M. Jopek, Janusza Radka, audiobook Marka Kamińskiego, koszulka z autografem Roberta Korzeniowskiego, album Andrzeja Mleczki z autografem, plakat z Pieckowiady z autografem Gosi Andrzejewicz oraz koszulka z autografami Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Dochód zarówno z biletów jak i aukcji przeznaczony zostanie na organizację kolonii dla dzieci najuboższych, a także na inne statutowe zadania Stowarzyszenia „Synapsa”.

Aby skontaktować się z organizatorami (np. w sprawie biletów) należy pisać na adres: koncertmragowo@wp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.