Facebook Google+ Twitter

Konkurs poetycki. Do wygrania tomik Lecha Kamińskiego

W czasie ostatniej audycji poetyckiej pt. "Wasz Pociąg do Poezji" został ogłoszony przez prowadzącego ją tyszanina Morfeusza konkurs literacki, związany z prezentowaną twórczością, pochodzącego również z Tychów, poety Lecha Kamińskiego.

Okładka tomiku pt. "Wiem, że idę… nie wiem czy wrócę…" / Fot. Lech KamińskiSwoją przygodę z poezją Lech Kamiński zaczął cztery lata temu, kiedy to "dzięki chorobie" już na nic więcej nie mógł sobie pozwolić. Ma 66 lat, wychował się na tyskim osiedlu "A". Uczęszczał do tyskiego Bronka, gdzie zdał maturę w 1965 r.. Przyszło mu na stale osiedlić się w Koszalinie. Nim do tego doszło studiował na Politechnice Gliwickiej w czasie 19-letniej zawodowej służby wojskowej.

Jak sam mówi: "Wiersze zacząłem pisać w 2009 r. Ciężka choroba nie pozwoliła mi normalnie pracować. W Internecie znalazłem parę forów poetyckich, spodobało mi się i zacząłem moją przygodę z poezją. Moje wiersze były czytane w Radiu Koszalin, trochę w prasie. Otrzymałem II miejsce w konkursie Anny Dymnej “Słowa dobrze że jesteście” oraz I miejsce w ostatnim w 2012 r. konkursie wiersza Poezji Polskiej – godło Leszek-k46 (http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=35&thread_id=1586). Prowadzę na Facebooku kawiarenkę poetycką mając już pięciuset członków. Mam wydaną książeczkę wierszy “Miłość z jesiennym liściem” wydawnictwa KryWaj, “Szatniarza” opracowaną i wydaną prywatnie. Następna to przygotowana przez Warszawską Firmę Wydawniczą s.c. książeczka z wierszami szpitalnymi "Wiem, że idę… nie wiem czy wrócę…"."

I właśnie ten ostatni tomik jest nagrodą w przygotowanym konkursie literackim przez Lecha Kamińskiego i Krzysztofa Kazberuk. Jego zasada jest prosta – należy przygotować utwór literacki (wiersz, opowiadanie), którego głównym tematem będzie szeroko rozumiane cierpienie. Może to być zapis naszych doznań ciała czy duszy lub opowiadać o cierpieniu bliskich nam osób, którego byliśmy świadkami. Autor najciekawszej pracy, w odczuciu Lecha Kamińskiego, otrzyma wspomniany tomik poety. Ta i inne wyróżnione zostaną opublikowane na stronach "Tyskiej Strony Poezji".

Utwory należy nadsyłać drogą mailową, na adres: konkurs@tyskastronapoezji.pl. Pożądany temat wiadomości to "Cierpienie".

Zakończenie konkursu przewiduje się 14 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.