Facebook Google+ Twitter

Konkurs Poliglota i kuchnia molekularna. Dzień Otwarty w ZSS STO

W sobotę (19 marca) Zespół Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty. To najlepsza okazja, by poznać ofertę szkoły przed zbliżającą się rekrutacją do szkół średnich.

 / Fot. Zss sto / Fot. Zss sto- Zapraszamy wszystkich – mówi dyrektor ZSS STO, Ewa Drozdowska. – Młodzież będzie oprowadzała gości po szkole, a z nauczycielami można będzie porozmawiać w pokoju nauczycielskim. Na prezentacjach multimedialnych można też będzie obejrzeć kroniki szkolne i poznać jej absolwentów.
W sobotę w szkole przy Fabrycznej działo się będzie naprawdę dużo: m.in. międzyszkolne eliminacje konkursu lingwistycznego Poliglota 2016 (finał odbędzie się 27 kwietnia), wolontariusze zaproszą do słodkiego kącika i będą przekonywać do idei niesienia pomocy potrzebującym m.in. na przykładzie akcji „Pola nadziei”. Szczególnie interesująco będzie w pracowni chemicznej, gdzie goście poznają tajniki kuchni molekularnej – jak przyrządzić błyskawiczne lody, dymiące napoje, marchewkowy kawior albo bubble tea. O duchowe doznania zadbają uczniowie klas humanistycznych, którzy będą zachęcać do czytania poezji – głównie o wiośnie, która oficjalnie przyjdzie następnego dnia. Całość urozmaicą scenografie przygotowane przez Odyseuszy - gimnazjalistów uczestniczących w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu.
Będzie też można obejrzeć szkołę i rewitalizowany przez szkolną społeczność drewniany dom z 1900 r., poznać historię zabytkowej kamienicy z 1871 r., po której zakamarkach oprowadzą gości uczniowie.
- Ulica Fabryczna to dobre miejsce na sobotni spacer, bo i galeria na płocie wciąż działa i pięknie się prezentuje i całą okolica wypiękniała – zachęca dyrektor szkoły – Ewa Drozdowska. - Dla szkoły natomiast jest to dzień, w którym możemy się sobie przyjrzeć oczyma gości, docenić niezwykły klimat wysokich na 3,7 metra sal naszych budynków i skonstatować, że czasami uczniowie naprawdę lubią szkołę. W tym dniu spotykamy się tylko po to, by żartować, rozmawiać i cieszyć się, że mają ochotę przyjść do nas goście i że na pewno zbliża się wiosna.
ZSS STO to szkoła mała i kameralna, ale – jak mówią jej uczniowie- ma dużo do zaoferowania: przyjazną atmosferę, wysoki poziom języków obcych i wyników egzaminów zewnętrznych. Ale też wymiany międzynarodowe, staże językowe czy wakacyjne obozy archeologiczne we Francji. Wizytówką szkoły są jej absolwenci: m.in. Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oscara „Katedry” i animowanej „Historii Polski”, czy Szymon Hołownia, publicysta i znany dziennikarz telewizyjny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.