Facebook Google+ Twitter

Konkurs „Poszerz swoje horyzonty” dla młodych dziennikarzy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-02-25 17:19

Do 15 marca można wysyłać zgłoszenia na ogólnoeuropejski konkurs „Poszerz swoje horyzonty”. Konkurs kierowany jest do dziennikarzy w wieku 17-35 lat, reprezentujących jeden z 35 krajów europejskich.

Krajowe jury w każdym z państw wybierze jeden zwycięski artykuł. Celem konkursu, który potrwa do 15 marca 2008 r., jest zachęcenie młodych Europejczyków do włączenia się w debatę na temat polityki rozszerzeniowej Unii Europejskiej.

W Polsce przewodniczącym jury został znany dziennikarz i publicysta Jacek Żakowski. Nadesłane prace będą oceniać także Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz Maciej Wierzyński, zastępca dyrektora programowego TVN24. W jury zasiądzie również przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce – Maciej Bury.

W marcu jury w Polsce wyłoni zwycięzcę w oparciu o następujące kryteria:
- związek zawartych informacji z wybranym tematem,
- oryginalność podejścia do tematu,
- styl dziennikarski,
- umiejętność zainteresowania czytelnika,
- wysiłek włożony w przygotowanie artykułu.

W czerwcu 2008 r. grupa 35 zwycięzców zostanie zaproszona na wycieczkę po państwach Bałkanów Zachodnich. Laureaci odwiedzą stolice Chorwacji, Serbii i Słowenii. Ponadto, młodzi dziennikarze wezmą udział w konferencji z udziałem przedstawicieli mediów z różnych państw. Konferencja odbędzie się w Lubljanie, w Słowenii, która objęła na pierwszą połowę 2008 r. prezydencję Unii Europejskiej.

Zasady konkursu:


Konkurs „Europejska Nagroda dla Młodych Dziennikarzy na temat rozszerzenia UE” jest skierowany do dziennikarzy, studentów i freelancerów w wieku 17 - 35 lat, pochodzących z krajów członkowskich UE, a także krajów kandydujących (Chorwacja, Turcja, była Jugosłowiańska Republika Macedonii) i krajów potencjalnie kandydujących (Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia i Kosowo na mocy Rezolucji ONZ – UNSCR 1244). Nadsyłane artykuły powinny być opublikowane w 2007 r. lub w
2008 r. i napisane w jednym z oficjalnych języków UE lub jednym z języków krajów kandydujących lub potencjalnie kandydujących. Uczestnicy mogą zgłaszać udział w konkursie odwiedzając stronę internetową www.EUjournalist-award.eu.

Na stronie dostępne są informacje dotyczące zasad konkursu i wymagań od uczestników, a także artykuły dotyczące polityki rozszerzenia UE, interesujące wskazówki i rady dla osób planujących karierę dziennikarską oraz kontakty do młodych dziennikarzy europejskich.

Konkurs organizowany jest przez Komisję Europejską (DG Enlargement) oraz Europejską Prasę Młodzieżową (European Youth Press).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.