Facebook Google+ Twitter

Konkurs PWN i Wiadomości24.pl: Dlaczego dajesz się uwieść?

W metrze, w autobusie, w kolejce na poczcie. Przy gotowaniu, sprzątaniu, buszowaniu po sieci. Muzyka towarzyszy wielu codziennym czynnościom. Napiszcie nam, dlaczego jej słuchacie i co byście zrobili, gdyby nagle zniknęła z Waszego życia. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy paczkami nagród od Wydawnictwa Naukowego PWN!

 / Fot. Materiał prasowyAutorzy trzech najbardziej interesujących komentarzy dostaną nagrody od Wydawnictwa Naukowego PWN: pozycje Muzyka. Daj się uwieść! i pozostałe z serii: Matematyka! Daj się uwieść, Fizyka. Daj się uwieść!

Gratka dla zwycięzcy

Dodatkowo, autor najciekawszego komentarza będzie mógł wybrać cztery dowolne książki z oferty wydawniczej Wydawnictwa Naukowego PWN!

Sprzątacie w szafie i nie zwracacie uwagi na miły szum, który wpada do Waszych uszu. Porządkujecie papiery na biurku i nieświadomie cichutko podśpiewujecie. Pichcicie obiad i nucicie melodię, która nie daje o sobie zapomnieć.

Czytaj także: Muzyka to nie przelewki - recenzja książki Christopha Drössera

"Muzykę każdy na swój sposób lubi, ona należy do naszej codzienności. Dla jednych jest celem życia, dla innych przyjemnym zjawiskiem towarzyszącym. Albo stałym zagłuszaczem - wystarczy rozejrzeć się rankiem w metrze. Śmiem twierdzić, że co najmniej połowa pasażerów ze słuchawkami w uszach słucha ścieżki dźwiękowej do własnego życia. Świata bez muzyki nikt nie potrafi sobie nawet wyobrazić" - czytamy w książce Muzyka. Daj się uwieść.

A Wy? Potraficie sobie wyobrazić, jak wyglądałoby Wasze życie, gdyby nagle ktoś odciął Was od muzyki? Zakazał słuchania radia, śpiewania, chodzenia na koncerty, oglądania teledysków?

Napiszcie nam, dlaczego na co dzień słuchacie muzyki i co byście zrobili, gdyby nagle zniknęła z Waszego życia. Na Wasze opinie czekamy do 13 grudnia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Piękno duszy można wyrazić tylko muzyką - najpiękniejszą i najczystszą melodią. Melodią, która zniewala i oczarowuje. Melodią, która czyni nas lepszymi. Melodią, dzięki której stajemy się bliżsi Bogu.

Świat nie mógł by istnieć bez muzyki, która jako wierna powierniczka towarzyszyła nam od zawsze. Gdyby zakazać słuchania grania i muzyki, państwa ległyby w gruzach a my na zgliszczach świata słuchalibyśmy muzyki aż po kres czasu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwodzenie to zmysłowa gra, magiczny taniec receptorów szlakiem, interakcja eufonią utkana. Muzyka - zwykle wyraża niewyrażalne.
Daję się jej uwieść, bo kocham te motyle trzepocące w moim brzuchu, przycupnięte na powiekach i zadomowione w słuchowych przewodach. Daję się uwieść, bo uwielbiam brodzenie po muzycznych manowcach, kąpiele w dźwięków ulewie, dryfowanie pięciolinii szlakiem. Uwieść daję się - gdyż stan ten kołysze mnie gdzieś między niebem a ciszą... gdzie Aniołowie sypią chóralną poświatą, a Upadli tarmoszą zmysły ostrą omastą.

Mawiają, że muzyka Wszystkim jest. Być może. Dla mnie ona jest Wszędzie. Wyczuwam jej wibracje w nasiąkniętym jesienio-zimą powietrzu. Świergocą ją roztrzepane wróble, podskakujące z nadzieją na drobinę chleba. Nasiąka nią grudniowa poświata, wiatr zawodzi w nagich drzew koronach. Czekam aż śnieg wyskrzypi melodię pod stopami, aż śnieżynki zawirują w skocznym tańcu, swą pieśń wyśpiewają lodowe sople, wyszemrają oszronione gałązki, sanna rozdzwoni się delikatnymi dzwoneczkami... Muzyka wszędzie jest. Rozedrgana nawet na ciszy dnie.

Słodkie kochanie utaplane jest w fali dźwięków, tęsknota spowita jest nostalgicznych piosenek wieńcem, Jego senny oddech wygrywa świszczące melodie w przestrzeni moich uszu. Morfeusz odbiera z rąk styranego dnia umęczonych synów - także utulonych w kołysanek kołdrę. A ja wpadam w marzeń tunel, wyściełany syrenim śpiewem rozdygotanej rosy.

Muzyka to słodki życia pocałunek. Oddycham nią, wizualizuję, wcieram czule w zmysły, smakuję tony. Ma porywającą moc żywiołów i kojące właściwości balsamu duszy. Jest częścią mnie samej.

W mojej głowie wciąż nadaje Krejzi Radio. Bo jak by tu żyć, gdyby brzmienie przestało pulsować w naszych żyłach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muzyka - Kiedys niechodzilo sie, na zabawy a na muzyke , to okreslenie zabawy oddaje najlepiej czym jest muzyka spe,dzaniem mile czasu , samotnie czy z grupa, ludzi tam cia,gle gra muzyka mozna ja, sluchac i przezywac , mozna tanczyc w rytmie jej , muzyka pomaga przechodzic przez zycie z usmiechem na twarzy choc jest ciezko i zile muzyka jest nam dobra na wszystko na pogode, i nie pogode, daje dobry nastroj ,pomaga zapomniec zly czas niepowodzenie , jest uwielbieniem radosci zycia ,szcze,scia zachwycenia , euforii , sukcesow , slowem mowia,c kazdy czlowiek jej potrzebuje posluchac , oddychac i zyc wesolo spiewem isc przez swiat , jest po prostu latwiej zyc , weselej mija czas .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś zastanawiałam się co by tu zrobić, aby - w razie czego:) - móc zabrać ze sobą na bezludną wyspę coś co zawsze umożliwiłoby mi słuchanie muzyki. Dzisiaj odpowiedź na to pytanie byłaby pewnie prosta - może mogłaby to być bateria słoneczna, aby zawsze zasilała radio, a może już coś innego co spełniłoby ten wymóg absolutny. Bez muzyki nie ma przecież dobrego życia. Przecież nawet osoby z uszkodzonym słuchem wyczuwają rytmy. Banałem jest powiedzenie, że słucham dobrej muzyki, ale co to znaczy? Dla każdego to może znaczyć coś innego, inną ukochaną muzykę. A co to znaczy słuchać tylko tej... jakby własnej ulubionej muzyki, to może oznaczać, że zamykamy się na tę inną, która - kto wie - może stać się też ulubioną i po prostu nas wciągnie. Nie mam dobrego sposobu na opisanie kiedy, jakiej i dlaczego słucham muzyki - istnieje od zawsze, ciągle i we mnie jest. Muzyka zwykle towarzyszy mi w tle przy pracy, w aucie, gdy mam dobry nastrój i gdy bywa gorzej, zawsze coś gra kiedy gotuję, sprzątam, zasypiam przy muzyce, budzi mnie radio, radio mam w domu w każdym pomieszczeniu - także w łazience. Mojego smartfona udało mi się polubić, bo ma świetne możliwości "muzyczne". Znam fragmenty różnych utworów , które często lepiej lub gorzej nucę i lubię to. Muzyka jest wspaniałym kodem porozumiewania się z innymi, jest absolutnie niezastąpiona i cudowna. Nawet nasz pies słucha z nami i lubi muzykę. Wyobrażać sobie życie bez muzyki - NIE, nawet wyobrażanie bolałoby. Bycie na Ziemi bez muzyki.... brrr!
Pozdrawiam wszystkich:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka Jakubowska
  • Agnieszka Jakubowska
  • 09.12.2011 21:03

Kiedy nie chce mi się szperać w plecaku za mp3-ką, wyobrażam sobie muzykę. Najczęściej w pociągu, kiedy po długiej nieobecności wracam do domu. Poważnie! Moje lenistwo zapędza mnie do ciężkiej roboty, bo nie jest to łatwe. Ale mimo że z wielką wyobraźnią w głuchej ciszy potrafię znaleźć muzykę, na dłuższą metę fizyczny brak dźwięków okazuje się dla mnie nieznośnie kłujący. Zwłaszcza teraz, kiedy mieszkam w nowym mieście, a rodzina i przyjaciele są daleko. Bez muzyki boleśnie czuję napierającą samotność! Chyba to właśnie kochamy w dźwiękach – że niosą nas gdzieś, gdzie jesteśmy, ale gdzie nie czujemy się zupełnie sami. Bez nich o wiele trudniej byłoby mi radzić sobie z obcością nowych miejsc. Dlatego pierwszym zakupem było radio. Ciszy „słucham” tylko wieczorami, kiedy przewija się między szelestem papierowych stronic książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra Cybulska
  • Aleksandra Cybulska
  • 09.12.2011 18:52

Muzyka jest każdą emocją którą możemy odczuć i każdym słowem które chcielibyśmy powiedzieć. Gdyby pewnego dnia zniknęła, ludzkość straciłaby jedyny język, który rozumiemy wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy muzyka może być dla mnie wszystkim? Nie przepadam, gdy ktoś mówi, że jakaś rzecz czy czynność jest dla niego wszystkim, jednak muzyka... jest dla mnie wszystkim;) Bez niej jest ciężko. Ciężko zrozumieć, ciężko poradzić sobie ze słabościami, ciężko wytrwać w cierpieniu czy rozpaczy. Muzyka to nauka. To klucz do duszy. Dlatego nie raz mówi się, że `pokaż mi swoją playlistę, a powiem Ci, kim jesteś`. Moja playlista to ja. Prawdziwa ja. Dzięki niej mogę wyrazić siebie. I uwielbiam, gdy w zatłoczonym tramwaju odnajduję swój świat, słuchając muzyki płynącej ze słuchawek. Lubię oderwać się, zatopić w świecie dźwięków i rytmów... Moje ostatnie odkrycie muzyczne? Adele i `Someone like you`- piosenkę znałam wcześniej, ale za każdym razem poznaje ją na nowo- jest niesamowita, porusza mnie i koi. Posłuchajcie tej wersji z Royal Albert Hall... Cudowna!
Gdyby muzyka zniknęła? Zniknęłaby część mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bs
  • bs
  • 08.12.2011 15:43

"I tylko taką mnie ścieżką poprowadź,
gdzie śmieją się śmiechy w ciemności
i gdzie muzyka gra, muzyka gra...
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować,
tak zwanej życiowej mądrości,
dopóki życie trwa,
póki życie trwa!"

Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, nie wyobrażam sobie wygranej w tym konkursie.
Nie wyobrażam sobie wielu rzeczy, ani nawet tego, że wszystko wiem.
Bo bez muzyki wiem niewiele.
Jak małe dziecko, nie mam odpowiedzi...
Cała życiowa mądrość i filozofia nie pojęła tego fenomenu i ja nie jestem w stanie...
Na pewno (może) kojarzycie mnie z kotami i wątkiem muzycznym....
Zawsze coś mi w duszy gra...

bo... "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
bo... "Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą."
bo... "Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów."

Muzyce zawsze dam "się uwieść" i ubolewam, że wątek muzyczny miewa tak mało wejść.
Chciałoby się więcej i... więcej...
I oczywiście Wszystkich pozdrawiam muzycznie, bo jak mogę inaczej...

"Muzyką jest ten spadający z rynny deszcz
Śpiewem - swój własny płacz
Rankiem się zbudzisz, by powitać nowy dzień..."
http://bjcs8730.wrzuta.pl/audio/5gAVoyu2qQ0/stratus_-_spojrzenie_zza_krat

bs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słucham muzyki ponieważ pomaga mi w pracy jak i w wypoczynku, jest formą komunikacji z bliskimi i znajomymi. Dzięki jej falowej strukturze szybciej goją się moje rany, nawet te sercowe! Muzyka jest elementem tożsamości zbiorowej każdego narodu, Polaków również. Gdyby nagle zniknęła z mojego życia musiałbym ją wymyśleć i odkryć na nowo! Bez muzyki nie ma życia!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wyobrażam sobie aby w naszym życiu nie było muzyki. Często jeżdżę samochodem i nie wyobrażam sobie jazdy bez radia i najlepszą muzyką, która umila czas. Po za tym muzyka łączy ludzi i ma pozytywny wpływ na samopoczucie każdego z nas. Przy przyjemnych melodiach możemy się rozluźnić i spędzić przyjemnie czas. Jeśli już jednak nie byłoby muzyki musiałbym wtedy śpiewać sobie sam zarówno w samochodzie, jak i w domu przy goleniu:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.